Muutin muutama kk:si sitten 1975 rakennettuun kerrostalo asuntoon johon on tehty remontti.
Huomasin ensinmmäisen sähkötällin vasta alle kk:si sitten, mutta tällä viikolla saanut kaksi kertaa tällin hanasta. Kun tarpeeksi kauan suihkuttelee ja kosteutta kertyy tilaan, hanasta saa tällin ?? Kuulostaa vaaralliselle ja en uskalla käydä suihkussa.
Mitä tehdä ? Asunto on yksityisen omistama vuokrakämppä.
WC: Suihkuhanasta sähköiskuja ????
5
209
Vastaukset
- Timpermanni 57v
Ehkä siinä sentään henki säilyy, mutta saa siihen maadoituksenkin laittaa, ja oikeestaa kuuluukin putkisto maadoittaa..
- åpoiuytre
Voi olla jopa hengenvaarallisesta sähköviasta kysymys. Kerro vuokraajalle havainnoista ja pyydä tilaamaan paikalle kokenut sähköasentaja tai valtuutettu tarkastaja. Voi olla esim. ruuvi johtimessa tai vastaavaa. Vika ei välttämättä ole asunnossasi vaan muualla rakennuksessa.
Olen itse kokenut sähköalan ammattilainen ja sattumalta luin palstaa, joten kommentoin asiaa kokemuspohjalta. Yleensä en kirjoittele 24:seen mitään, mutta nyt tuntui tarpeelliselta. - Päivän paras
"Olen itse kokenut sähköalan ammattilainen ja sattumalta luin palstaa, joten kommentoin asiaa kokemuspohjalta. Yleensä en kirjoittele 24:seen mitään, mutta nyt tuntui tarpeelliselta."
Haahhahhahhaahhah!- niuvaniemestä
Kaveri varottaa hengenvaarasta ja sinä naurat päivän parhaalle. Huvinsa kullakin.
- tampesteri
Moro!
Soita isännälle ja pyydä tilaamaan sähkäri paikalle. Sähkö ja vesi ie oikeen kuullosta sopivalta yhdistelmältä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 683071
- 612467
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562106- 521871
Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1931863- 401554
- 401510
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141213EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391128- 61063