Tuntuu kuin pääkaupunkiseudulla ei olisi enään yhtään emo-, rock- tai metallityylistä tyttöä? Kaikki ovat samannäköisiä, liikaa meikkaavia, valtavirran mukaisesti pukeutuvia tylsiä ihmisiä.
Kyllä facesta näitä poikkeuksia löytää, muttei koskaan koulusta, harrastuksista tai mistään muualtakaan "oikeasta elämästä"? MISSÄ OLETTE?
Jäljellä pelkkää massaa?
14
268
Vastaukset 14
- tyttönen15
sitä mäki mietin et missä muu emokansa luuhaa...?! ite oon hämeenlinnast
- •﹏•
heheii, mäkin oon hämeenlinnast ja oon miettiny samaa:D
- jokinotus
Kyllä itse pääkaupunkiseutalaisena tuntuu siltä, että törmää näihin "erilaisiin" ihmisiin suhteellisen usein, varsinkin jos sattuu Helsingissä liikuskelemaan. Eli eivät he kaikki ole kadonneet, ehkä vain omalta kannaltasi katsottuna "väärässä paikassa väärään aikaan".
itse oon miettiny kans samaa ö.ö tääl Kemi-Tornio alueel ei tunnu näkyvän livenä yhen ainutta, mutta esim facebookissa niitä tulee joka tuutista ö.ö
- freak
gootti 15v, kainuu
kyllä, meitä friikkejä on vieläkin =) - Metalheadgirl
Hei ite meinasin kysyä kans samaa! Missä kaikki etenki metalhead jätkät on? Täällä pk seudulla en varmaan oo nähny melkeen yhtäkään sellasta vastaantulijaa. Oot sitte varmaan pks ainoo metalhead poika ja mä ainoo tyttö. Onko näin?
- ihmettelentätä
On outoo ku tietää et muitaki on, mutta ei vaan silti löydä/näe muita :D
- viiksivallu
Lyyhään yleensä vaan kotona, ette siksi löydä >:)
- Emo
Mä oon emo tyttö joensuust ja vaa pari saman tyylist oon nähny... Kiinnostas tietää!
- 13+1
Kyllä meitä on :) Ite 15v tyttö Helsingistä. Sellanen gootin ja hevarin välimaastosta oleva :3 Omanhenkisiä ja -ikäisiä on kyllä vaikea löytää, ei oikeen tule vastaan. Väärä aika ja paikka tuntuu aina olevan.
- 15v tyttö
Lahessa yli kymmenen tytön ja pojan otakuporukka!! Tulkaa tänne (jos uskallatte... ;))
siis se on rasittavaa kun nykyään näkee kaikkialla noita anaspäisiä poikia ja sitten se on niin kauheaa jos tytöllä jos ananas hiukset :D mutta sehän on myös massaa eli kai tyttökin voi pitää sitä hiustyyliä :D?ja juu kyllä facessa niitä emo rock jne tyylisiä on paljon ja myös täällä missä asun on aika paljon mutta ne on sitten aina omassa porukassa :D
- Turpaan tommosia runkkar
Hiihdäppä vittuun
- goddamnit
ite oon punkkarilta näyttävä hevari, mut asun kylläki lahessa :c mut kampin emoportail on yleensä paljon ns synkemmän näkösiä, mee sinne juttelee niille, ottaa heti vastaa :3 ja sit walkersis on kans paljon!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 143995
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha112940Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät63748PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.49537- 42519
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33481- 63463
- 22417
- 13391
Ulla Appelsin: Sari Essayahin kohtelu vs Nasima
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012205897.html Mutta vaikuttaa siltä, että kun kyse on kristinuskosta, samat säännöt155365