One Drive:n synkronointi aina käynnistyksessä pysäyttää usein koko systeemin. WIN-napin painaminen saa homman jatkumaan hetken kuluttua. Eli koska en tarvitse koko one drivea, niin miten sen saa pois käynnistyksestä. Lopullisesti.
Vastaukseksi ei käy "ei sitä saa", koska on se saatu käynnistykseenkin niin varmasti jotenkin saa myös pois.
WIN8.1 Asus A53s läppis.
Vastaukseksi ei käy "ei sitä saa", koska on se saatu käynnistykseenkin niin varmasti jotenkin saa myös pois.
WIN8.1 Asus A53s läppis.
Vastaukset 6
Vanhimmat
http://www.eightforums.com/tutorials/29426-onedrive-integration-windows-8-1-enable-disable.html
Wintoosan ohjeita kannattaa hyödyntää.
Ei ole neuvoa tähän pulmaan. Eihän sitä voi mikkikseltä saadakaan.
Ehkä minä en sitten osaa lukea.
"OneDrive Integration in Windows 8.1 - Enable or Disable"
mulle tuli tuo onedrive asus läppärin mukana ja se on sotkekenut kaikki kansiot kuvat ja videot ,miten sen voisi vaihtaa johonkin muuhun kuva kansioon ,menee hermot
Tee uusi kansio kotikansioosi ja nimeä se vaikka paikallinenkuvat. Sellainen pitäisi jo ollakin valmiina systeemissä. Siirrä sitten kaikki sinne.
Muuten, kuvakansion ei tarvitse olla "kuvakansio", mikä tahansa käy. Minula on kuvakansio kuvankäsittelyohjelman nimellä, mutta en käytä sitä, vaan omatekemää Images kansiota.
Kun onedrive on tyhjä, Delete onedrive. Eiköhän se löyty lisää poista sovellutuksesta.
Jos haluat oneDriven pois päältä windows 10, niin Ctrl Alt Del (tehtävienhallinta). Käynnisty -välilehti. OneDrive pois päältä. Sitten seuraavan kerran kun käynnistät koneen ei onedrive ole päällä. Jos haluat takaisin päälle. Tee sama mutta laitat päälle.