Kolme helsinkiläistä aikuista akaattikotiloa etsii pikaisesti uutta kotia. Samaan kotiin. Ovat ehkä reilun vuoden ikäisiä. Kohtuullisen reippaita. Peruskotiloita, en laita kuvaa. Eli siis sellaisia ruskehtavia. Kuorissa näkyy vanhoja arpia. Uusin kuoren kasvualue (viimeisin iso kierre) kiiltävä.
Lisäksi olisi vielä yksi "vahinkovauva", varotoimista huolimatta eloon jäänyt parin viikon ja reilun sentin mittainen poikanen. Sen voin antaa eri kotiinkin. Isoille kotiloille saa tarvittaessa mukaan 80 litran vanhan akvaarion terraarioksi paketillisen kookoshumusta. Akvaario on vanha, mutta toimii.
Luovutan kotilot vain täysi-ikäiselle ihmiselle. Voit vastata tähän viestiin tai laittaa tekstaria. Puhelin on päivällä päältä pois, mutta vastaan jossain vaiheessa iltaa viesteihin. Sähköpostit katson suunnilleen kerran päivässä, eli älkää hätäilkö, jollei vastaus heti saavu!
Hinta: 25 e yht.
Yhteystiedot: P. 044 960 86 32, outiskainen(a)gmail.com
O: Kolme akaattikotiloa
Kolme kotiloa
1
81
Vastaukset
- Kolme kotiloa
Ps. se vauvakotilo on kasvanut reippaasti. Saa venytettyä vartalonsa jo parisenttiseksi, ja näyttää ihan oikealta minikotilolta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045291Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17910827Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369691Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858508Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03190Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282202- 321525
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261490