Susien pantaseuranta tauolla

Jahtikausi alkaa ja pantaseuranta on edelleen tauolla. Koiranomistaja kaipaisi tietoa susien liikkumisesta. Miksi palvelu ei toimi?
6233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

sudet on kuopattu

Äänestä
  • Sitä on epäilty käytettävän vääriin tarkoituksiin.

    Äänestä

Taitaa koirat joutua hukkien ruuaksi.

Äänestä

juntin alueella 12 susen lauma, lentiirassa 5-6 sutta...siinä aluksi...

Äänestä

Ehdotamme kaikille koirille pantaa,koirahan on kotieläin niin kuin luulisi suurimman osan kansalaisista tietävän,sudet taas luonnossa eläviä villejä koiraeläimijä.

Äänestä

se on paskapuhetta että pantaseuranta on lopetettu,niitä ei vaan kerrota metsästäjille,niinhän RKTL väitti viime kesänä että karhujen pannoista oli virta loppunut ei pidä paikkaansa, ainakin kahdella karhulla oli panta ja molemmat lähettivät signaalia,RKTL vääristelee kaikki asiat ajaa vaan omaa etuaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ruskaa ja pakkasta kirjoitti:

Jahtikausi alkaa ja pantaseuranta on edelleen tauolla. Koiranomistaja kaipaisi tietoa susien liikkumisesta. Miksi palvelu ei toimi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu