Operan välilehdet

Pera O.

Operassa välilehtipalkissa on välilehden kuvakkeissa joskus joissakin taitettuna oikea yläkulma. Taitos on kuin paperinnurkka taitettuna. Vähän hankala selittää tuon paremmin.
En löytänyt ohjeista ja kuukkelin hakusanatkaan eivät osuneet.
Olisko jollain tietoa mitä se tarkoittaa?
Opera 12.17

2

172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin väitti joku

      Enpä ollut itse tuollaiseen kiinnittäneeni ollenkaan huomiota kuin vasta nyt mainitessasi asiasta, vaikka minulla on kymmeniä välilehtiä auki.

      Tuon alla olevan linkin takaa löytyvän sivun mukaan taitettu kulma välilehdessä tarkoittaa sitä, että et ole kyseisellä välilehdellä käynyt (eli avattu taustalle ja siten toistaiseksi vielä "lukematta"?)

      http://littlebigdetails.com/post/48198645689/opera-tabs-that-havent-been-viewed-yet-are

      • Pera O.

        Kiitti selvennyksestä.

        Tuo sivukohtainen päivitys ( esim. 5 min välein ) saattaisi toimia kliffasti niin, että taitos ilmoittaisi, että sivulla on jotain uutta viime avaukseen nähden. Ei tarvitsisi aina avata jokaista välilehteä nähdäkseen onko muutoksia tullut, kun minulla on nytkin 67 sivua auki.
        Testasin, mutta tämä ei jostain syystä toimi. Taitos tulee aina päivityksen seurauksena riippumatta siitä onko sivussa tapahtunut muutoksia ja huolimatta siitä, että on asettanut ehdon päivityksestä ”vain silloin, kun sivu on palvelimen mukaan vanhentunut”.

        Täydellisestä selaimesta löytyi näin hakemalla hakien 10 v käytön jälkeen vihdoinkin yksi virhe.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      51
      3645
    2. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      114
      2600
    3. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      597
      2302
    4. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      19
      2046
    5. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      78
      1847
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1688
    7. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      20
      1658
    8. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      1602
    9. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      95
      1469
    10. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1466
    Aihe