SORSASTUS ALKAA - METSÄSTÄJIÄ MUISTUTETAAN TAAS HYVISTÄ TAVOISTA

Made in Finland

http://yle.fi/uutiset/sorsastus_alkaa__hyvat_tavat_kunniaan/6784310

Erikoista, että suomalaisilla on aina vaan hyvät tavat hukassa. Onko kyse siis äidin maidossa saadusta perinnöllisestä ominaisuudesta? Eikö tämän kansan umpiluisiin kalloihin mene mikään hyvä käytös? Vastaan, että ei. Kun jossain Jumalan hylkäämän, p***skamakin tuoksuisen pikkupitäjän elähtäneellä huoltoasemalla käy tankkaamassa näin syksyllä ja joutuu kahviossa metsästysseurueen naapuripöytään, niin voi todeta: keskinkertaiseen älykkyyteen tuovat vaihtelua vain äärettömän tyhmyyden jaksot.

4

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mene sinne

      pöytään huomauttamaan, niin saat omaan elämääsikin vähän vaihtelua...

    • pim vai pam

      Saako metsähanhea sittenkin metsästää ja vielä YLE:n luvalla,vaikkakin porrastetusti? Pitänee passiin lähteä, vaikkakin vain porrastetusti. Onhan meilläkin luotettava tiedonvälitys? Onhan?

      • pim vai pam

        Taisi olla v.-13 uutinen. Sorry


    • kohti ammuttu

      Pohjois-Karjalassa, Vii.järven rannoilla, on maailman tyhmimmät sorsanmetsästäjät. He ampuvat surutta kohti kesämökkiläisten mökkejä, haulit vain rapisee seinillä. Luulevat omistavansa koko maailman, vaikka todellisuudessa he omistavat vain harvinaisen pienet aivot. Ammutut sorsat naapurien kertomusten mukaan heitetään vain metsään.

      Tämä samanlainen meno toistuu joka vuosi.

      Nyt pikku sorsastaja suuttuu. Hui kauheeta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      83
      3298
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      35
      2659
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      73
      2259
    4. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2258
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      51
      2191
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      110
      2163
    7. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      19
      1937
    8. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      62
      1914
    9. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      20
      1909
    10. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      86
      1642
    Aihe