Lähde mukaan matkalle Brasiliaan: RIO DE JANEIRO JA BUZIO

Mertsi Saarela

RIO DE JANEIRO JA BUZIO 28.2.–09.3.2015 / 10 pv / 7 yöpymistä

Rio de Janeiro, sykkivä suurkaupunki täynnä tunnelmaa ja Buzios, jota toisinaan myös Brasilian Saint Tropeziksi kutsutaan, on viehättävä pikkukaupunki parin tunnin ajomatkan päässä Rio de Janeirosta. Buziosissa voi nauttia upeista ravintoloista ja vilkkaasta yöelämästä, tehdä ostoksia pikkuputiikeissa ja lepäillä rannalla tai oman hotellin uima-altaalla.
Lennot Lufthansan vuoroilla Hel-Rio-Hel menopaluu (koneenvaihto Frankfurtissa)
28.2.2015. Helsinki – Frankfurt klo 18:25-20:15
28.2.2015. Frankfurt – Rio de Janeiro klo 22:15-07:05 1
08.3.2015 Rio de Janeiro – Frankfurt klo 23:15-13:45 1
09.3.2015 Frankfurt – Helsinki klo 20:40-00.10 1
Aikataulut sitoumuksetta ja ajat paikallisaikoja. 1= perillä seuraavana päivänä.
Rio de Janeiro: Hotelli Windsor Martinique *** 1.3.– 4.3.2014 / 3 yötä http://windsorhoteis.com.br/hotels/windsor-martinique/presentation/?lang=en
Rua Sá Ferreira, 30, Copacabana, Rio de Janeiro, CEP 22071-100, Brasilia
Hotelli sijaitsee lähellä Copacabanan rantaa, kävelyetäisyydellä useista suosituista nähtävyyksistä.
Lisäksi tämän 3 tähden hotellin ympäriltä löytyy ruokakauppa, pankkeja sekä useita ravintoloita ja baareja. Joka aamu Windsor Martiniquessa on tarjolla runsas buffetaamiainen. Lounaalla ja päivällisellä hotellissa on tarjolla brasilialaisista ja kansainvälisistä erikoisuuksista koostuva ruokalista.
Kiertoajelujen välillä voit rentoutua katolla sijaitsevalla pienellä uima-altaalla, samalla kun nautit kylmää Caipirinhaa amerikkalaistyylisessä allasbaarissa. Hotellissa: ravintola sekä baari ja ulkouima-allas.
Huoneissa: ilmastointi ja tallelokero
Buzios: Colonna Park **** 4.- 8.3.2014 / 4 yötä www.colonnahoteis.com.br Hotelli sijaitsee Joao Fernandesissa, rantaan puoli kilometriä.
Hotellissa on ravintola ja baari sekä ulkouima-allas ja sauna.
Huoneissa: ilmastointi, minibaari ja tallelokerot, puhelin ja tv.

Hinta: € 2630 / henkilö, kahden hengen huoneessa
Hinta: € 3165 / henkilö, yhden hengen huoneessa

Paketin hintaan sisältyy:
- Atlantin-ylityslennot Lufthansan reittilennoilla, turistiluokassa
- verot ja matkustajamaksut
- majoitukset standard huoneissa, aamiaisilla
- lentokenttäkuljetus Rion lentokenttä – Rion hotelli
- bussikuljetukset Rio - Buzio – Rion lentoasema
- puolipäiväretket Riossa Corcovadolle ja Sokeritoppavuorelle
- Rio By Night, illallinen ja show

Matkanjohtajina toimivat Mertsi ja Jaana Saarela. Vastuullisena matkanjärjestäjänä Suomi-Seuran Matkatoimisto Oy. Lisätiedot ja ilmoittautumiset: Mertsi 050-4414915 tai [email protected].

Suunnitteilla lisämaksusta retkipaketti n. 5 retkeä.

2

1845

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rioooohoimälähdenban

      kiitos,en lähde.Tuon reissun voi tehdä omatoimisesti ja halvemmalla.

    • Halpaa lystiä

      Mun mukaan voi lähteä kans. Kohde Rio. Lennot 680 euroa ja majoitus tuttujen luona. Voi maksaa miltä tuntuu ja ruoat tietenkin omasta pussista. Voi olla paikan päällä viikosta kuukauteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      138
      11235
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      157
      10361
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      27
      8053
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      197
      6598
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      54
      5749
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      86
      5214
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      158
      4483
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      31
      4276
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      81
      4132
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      138
      3682
    Aihe