Menkäähän muutamaksi viikoksi piiloon

gr3

kaikki metsästyksen vastustajat sillä huomenna se taas alkaa. Haulit lentää ja osuu kohteeseen ja välillä hieman toiseen metsästäjäänkin mutta ei haittaa vaikka hieman sattuu.

Toiset voi ottaa hieman kaatoryyppyjä, me ei oteta täällä sillä otamme tosissamme harrastuksen jota olemme jo neljättäkymmentä vuotta harrastaneet, harrastus on muuttunut vuosien mittaan, aikoinaan köyhän perheen poikana oli ilo tuoda pari kolme sorsaa äidille joka laittoi niistä ruokaa perheelle ja nykyään kun ruoasta ei ole pulaa kuten esim. -60 luvulla niin nautimme riista-ateriasta ja sen vuoksi ammumme harkitusti.

2

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lurps, överiksi menee ihan varmasti. Kieli pitkällä jo oottelen makoisia lööppejä. Tänäkin vuonna saamme takuuvarmasti kunnon röhönaurut, röh röh jo näin etukäteen. Juoppo apina ei petä tyhmyydessään.

      Jos neljäkymmentä vuotta olet poikakavereittesi kanssa "kairannut" kaislikossa akaltasi piilossa, niin minkähän näkönen otus jo olet? Ei mahda akkaas kiinnostaa sänkyhommat, heh heh.

      Heti kun ensimmäinen näkö lähtee (taikka muu vamma ilmenee), niin minä pistän juhlat pystyyn. Ja noissa juhlissa MInä tarjoan.

      • Koveneeko kullisi

        kun ajattelet tiukkoja metsästäjäpoikia?

        Tulehan söpöliini tänne joukkoon, niin sovitellaan niitä hienoja haaveilemiasi tamineita.
        Käydään ensin ne yhdessä ostamassa, ja sitten...

        http://www.normihomolehti.fi/


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      272
      6688
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      234
      6258
    3. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      42
      5662
    4. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      155
      4991
    5. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      32
      3806
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      195
      3729
    7. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      132
      3457
    8. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      37
      3151
    9. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      4
      3150
    10. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      333
      2799
    Aihe