Lapsiperheenä Sidessä (lapsi 1v 10kk)

suvitus1

Nyt kaipaamme vinkkejä ruokailuun, ajanviettoon ja kaikkeen mahdolliseen. Majoitumme Irem Garden -hotellissa. Mistä kannattaa ostaa lapselle ruokaa hotellille? Mitkä ravintolat edullisia ja lapsiystävällisiä?

Kiinnostaa myös kauppojen valikoimat. Onko myynnissä esim. vähäsokerisia jugurtteja tms mitä alle 2-vuotiaalle voisi antaa välipalaksi... Ja millaisia vaippoja on myynnissä vai kannattaako ne tuoda Suomesta..

4

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ertyu

      Suosittelen ottamaan kaikki tarvittavat ruuat ja vaipat mukaan Suomesta, lasten purkki ruuat ja vaipat kalliimpia kuin Suomessa ja valikoimaa huomattavasti vähemmän kuin Suomessa.

      Tuleehan niistä toki aika paljon painoa mutta eihän se paina kuin meno matkalla ja kun tulette takaisin Suomeen niin mahtuupahan enempi ostoksia laukkuun.

      Ja tulevavaisuudessa jos/kun matkustatte niin suosittelen lämpimästi valitsemaan sellaisen hotellin jossa mahdollisuus ottaa allinclusiven. Ainakin meille oli paljon helpompaa matkustamista kun oli tuo allinclusive, ei tarvinut lähteä pienokaisen kanssa etsimään mitään ruokapaikkaa.

    • eevatsoni

      sinuna oisin varannut side resortin...olen ollut perheeni kanssa 2 kertaa ja otettu puolihoito...7 aamupalaa 5 lounasta 5 päivällistä viikossa...täydellinen paketti.
      keväällä taas 2 viikoksi :-)))))

      • klapperi

        Ehdottomasti all inclusive-hotelli, ei tarvitse kylille lähteä pyydystämään ruokaa lapselle.
        Meillä poika 11v reissannut Turkissa 1v asti ja aina all inclusive, löytyy ruokaa ja sitä on tarjolla jossain aina, ei tarvitse kauppaan lähteä.
        Kaupoista ei juurikaan Bonaa/Pilttiä löydy ja jos jostain kaupasta vastaavia löytyy, niin ovat törky kalliita....


    • Antik Piknik!!!!

      All inclusivet on kirosana. Kuka haluaa viettää aikansa samassa hotellissa koko loman ajan ja syödä vain siellä. Turkissa on maailman paras ruoka ja Sidessä kannattaa käydä herkuttelemassa eri paikoissa. Kunhan välttää sataman kalliita ruoka paikkoja. VARSINKIN BARRACUDA ravintola on järkyttävä gangsteripaikka. Yrittävät kiskoa ruoasta ja viininlitkusta kymmenlkertaista hintaa muihin paikkoihin verrattuna.
      Suosittelen Antik Piknik Gardenia ja ÖZ Adana Kebab ravintoloita. Herkullista sydämellä tehtyä ruokaa edullisesti!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      19
      4276
    2. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      3184
    3. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      3087
    4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      43
      2388
    5. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

      Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
      Ikävä
      81
      1206
    6. Miellytänkö sinun silmää?

      Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
      Ikävä
      79
      1079
    7. Haluaisin lähettää sulle viestin

      Mutta en enää uskalla. Miehelle.
      Ikävä
      56
      1054
    8. Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.

      Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul
      Maailman menoa
      368
      1019
    9. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      216
      981
    10. Alex ja Sanna taas Bilderberg-kokoukseen

      Kansainvälinen parivaljakkomme on taas yhdessä siellä missä tapahtuu. https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/09eda060-635e
      Maailman menoa
      138
      880
    Aihe