Help please!

Epätoivoinen

Tarkoituksena olis mennä tettiin (työelämään tutustuminen) kahdeksi viikoksi tossa marraskuun paikkeilla. Olen päättänyt lähteä työskentelemään kahdeksi viikoksi Helsinki-Vantaan Lentokentälle. Ongelmana on nyt vain se, että mihin minä siellä työskentelemään menisin? Olen jo kysellyt paikkaa joiltakin toimijoilta siellä, mutta valitettavasti tuloksetta. Seuraavia olen jo yrittänyt: Finavia, Flybe, Finnair, Finnair cargo.

Nyt arvoisat lukijat, pyydän apua: esim. vinkkiä, mihin sinä itse menisit?
Toivon, että pysyisitte aiheessa. Kommentoikaa asiallisesti.

5

2759

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • winGKalle83

      Kokeile AirPro:ta!

    • miten olis

      joihinkin tax free kauppoihin esim? :D

    • Epätoivoinen

      Menisin ilomielin töihin tax free-myymälään, muttei se onnistu. Finnair on niin kiveen hakannut tuon, ettei heille voida ottaa tet-harjoittelioita.(en tiedä mikä heillä on siinä taustalla) :/ Muuten olisin etunenässä mennyt sinne! ;D Kiitos ideasta!
      Onko viellä jotain ehdotuksia? :)

    • finski?

      Finnair voipi otta nöitä tettiläisiä.

    • finski?

      ....siis muualle kuin tax free:hin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      93
      3541
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      5
      1819
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      7
      1610
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      31
      1381
    5. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      54
      948
    6. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      35
      882
    7. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      70
      882
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      47
      820
    9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      787
    10. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      784
    Aihe