Hei! Osaisiko kukaan viisaampi sanoa, että jos tekee netti-check-inin norwegianin kotimaanlennolle, niin voiko samassa yhteydessä valita paikat vapaista jäljellä olevista? Ja täytyykö sitten tulostaa jokin lappunen check-inin jälkeen?
Jossain joku kirjoitti, että Norwegianilal ei edes pystyisi tekemään netticheckiniä.. Otapa näistä selvä..
Ainakin norsskin sivuilla lukee,. että "Internetissä tehtävä lähtöselvitys on mahdollista tehdä 24 tuntia ennen aikataulunmukaista lähtöaikaa."
norwegianin netti-check-in kotimaan lennolla
1
107
Vastaukset
- ....,,,,,,,,,,,,....
Norskilla ei pysty tekemään samanlaista nettichekkausta niinkuin monilla muilla yhtiöillä.. Voit varata maksullisen paikan jäljellä olevista mutta monta kertaaa norskilla matkustaneena en ole koskaan nähnyt siitä mitään hyötyä, aina kun on lippu ollut on paikka (ihan istumapaikka.. :D ) löytynyt.
Helsingistä lähtiessä norskin lähtöselvityksen voi tehdä kakkosterminaalin aulassa olevilla chek-in koneilla, ne ovat erittäin helppoja käyttää ja aina ollaan saatu koko perheelle/seureelle (4-6hlöä) vierekkäiset paikat. Varsinaista tiski-chekkausta ei Helsingissä pysty enää norskilla tekemäänkään.
Helpoin ja halvin tapa on tehdä chekkaus terminaalin automaatilla, koskaan ei ole jonoa ollut ja aina on paikka tosiaan löytynyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?994444- 272365
- 2002169
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1082164PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4001870- 1691483
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1001269Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.321065Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72976Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?79850