Pyydämme kaikkia välittömästi poistamaan Windows-käyttöjärjestelmän tietokoneeltansa sen valtavien tietoturvariskien vuoksi. Muutenhan koko netti on kohta täynnä haittaohjelmia!
Poliisi tiedoittaa!
komisaario-win-mieli-ala
17208
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
No asiaa pukkasi!
Windows - Hengenvaarallinen käyttöjärjestelmä.
Missä windows, siellä haittaohjelmat.
Tällainen yksinpuhelu kertoo vain potilaan sisäisistä ristiriidoista, jotka mitä ilmeisimmin tulee linuksista ja sen käytöstä!
Kehottaisinkin nyt kaikkien noiden viestien kirjoittajaa, joka on sama henkilö, asentamaan tai ostamaan kaupasta Windows käyttöjärjestelmän sisältämän tietokoneen!
Siitä se tervehtyminen lähtee!
Missä windows, siellä vainoharha.
Menikö jauhot suuhun?
Ei, vaan tri-windows-mieli-alan lääkkeet.....
No, silloin ne on mennyt tarpeeseen....
Kyllä - sinulle!
Aloittaja on valepoliisi. Oikea poliisi suosittelee kaikille windowsia. Windowsia käyttämällä helpottat poliisin työtä.
"Poliisi saa oikeuden asentaa vakoiluohjelmia"
http://www.hs.fi/kotimaa/a1356757215091
Linuks sopiikin lähinnä rikollisille! Ei tartte muuta kuin nettiin päästä - muista toiminnoista ei niin väliä.
Windows on kuitenkin warettajien käyttis
Windows ei sovi, koska siinä on kolme peräreikää - yksi haittaohjelmille, toinen poliisille ja kolmas NSA:lle..
Suomen poliisi käyttää Linuxia. Ne poliisin omat haitakkeet levitetään Linuxilla joka on erikseen räätälöity hyökkäystoimintaan. Jakelu on Kali-linux, mutta poliisin erityistarpeisiin sorvattuna.
Linux sopii rikollisille? Vai on poliisissa töissä rikollisia.
Poliisin toiminta on tietyssä mielessä kaksijakoista: poliisin työkalu on Linux, mutta kansalaisten poliisi odottaa käyttävän Windowsia, jossa on poliisille takaportit valmiina ja johon poliisi saa etälähetettyä vakoiluohjelmia helposti. Eli Windows on lainkuuliaisille kansalaisille (lue: lampaille) tarkoitettu käyttöjärjestelmä, jonka avulla poliisi vakoilee kansalaisia ja valvoo lakia.
Linux on huipputurvallinen käyttää, eikä poliisi voi valvoa sitä mitenkään. Niinpä Linux on tosiaan rikollistenkin suosiossa (ja mitä sitten?), mutta myös yksityisyydestään hyvin huolehtivien ihmisten suosima käyttis. Linuxin käyttäjäkunnassa on foliohattuja (hyvä niin!!!), hakkereita, rikollisia, terroristeja, anarkisteja ja monenlaista ihmistä joka haluaa vältellä yhteiskunnan kontrollia. Me kaikki kun emme kaipaa välttämättä yhteiskuntaa ollenkaan. Itse suhtaudun yhteiskuntaan avoimen vihamielisesti, enkä hyväksy minkäänlaista yhteiskunnan kontrollia enkä edes yhteiskunnan arvoja tai normeja, kiistän ne kaikki.
Muista sitten jättää ensi kerralla ne sossukaavakkeet täyttämättä, ne ovat arvojesi vastaisia.
Enpä moisia täyttele. Käyn töissä ja tienaan oman palkkani. Rahallisesti tulen toimeen ihan riittävän hyvin voidakseni näyttää keskisormea yhteiskunnalle.