Tienaatko yli 2600,-€ / kk

En minä ainakaan.
9161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Siinä se taas nähdään, poliitikon tietämys kansasta.

Äänestä

Tienaan nippa nappa 3000, veroprosentti 28 ja työttömyysvakuutusmaksu yms 7 eli yli 30 % veroja menee. Käsittämätönta, mutta keskiluokkahan on aina maksanut viulut!

Äänestä
  • Muutaman kympin jää alle tuosta se, mikä nettona tulee eläkettä kuussa.

    Äänestä

  • 30 v vuorotyötä kirjoitti:

    Muutaman kympin jää alle tuosta se, mikä nettona tulee eläkettä kuussa.

    Eli kannatti huhkia vuorotöissä 30 vee. Toivottavasti käteen jäi muutakin kuin hyvä eläke.

    Äänestä

  • 30 v vuorotyötä kirjoitti:

    Muutaman kympin jää alle tuosta se, mikä nettona tulee eläkettä kuussa.

    Tollasia eläkkeitä ei enää kukaan normaali saa ainakaan noin vähillä vuosilla. Taidat olla niitä suuriin ikäluokkiin kuuluvia, joille kaikki on annettu. Lapset jää nuolemaan näppejään. Suuria eläkkeitä pitäisi leikata eikä laittaa lapsia kärsimään. Eihän ne saa enää mitään eläkkeitä, varsinkin kun pahalle eli elinkeinoelämän äijille ei mikään riitä, Kun antaa pahalle pikkusomen se vie koko käden. Näin se vaan on. Ahneilla ei todellakaan ole paskanen loppu vaikka muuta väitetään.

    Äänestä

Kysehän Rädyn jutussa oli käsittääkseni perheistä, jotka saavat lapsilisiä ja tienaavat enemmän kuin 2100 - 2600 eur/kk. Ilmeisesti siitä aloittaja sai tämän keskusteluidean?

Äänestä

Tienaan alle 2000 tonnia ja tulen toimeen,.

Äänestä

En todellakaan, vaan kahdessa viikossa tasaraha ;D Usko pois !

Äänestä

En tienaa. Ja se on ihan pyllystä. Elän kädestä suuhun, ja joudun laskemaan onko varaa mennä Rival Sons konserttiin syksyllä. Saati azaleapuskaan ja mustikkapensaisiin.. ne joutuvat odottaa ensi syksyyn, nyt pannuhuone nielasi kaikki roposeni.

Mutta ei se mitään. Se on oma valintani. Olisin voinut valita rahaakin, mutta sylkäisin siihen suuntaan. Ja se että mulla ei ole varallisuutta korvaan älyllä, kauneudella ja vaatimattomuudella :)))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huonosti menee kirjoitti:

En minä ainakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu