Tuollainen perus Jokkis Ford 2L OHC jossa öljynkeruuboksi ja siitä huohotinletku sekä normi Ford huohotinkorkki koneen päällä.
Ei tukoksia, liitokset tiiviit ja öljykin uudehkoa.
Nyt kuitenkin roiskii ilmeisesti siitä huohotinkorkista paljon öljyä koneen päälle, missähän vika todennäköisimmin on?
Väljät männät, palanut kannentiiviste vai jotain muuta?
Pystyisikö noita helpohkosti tunnistamaan avaamatta konetta?
t: Aloittelija
Escort 2L OHC roiskii öljyä
Aloittelija
2
383
Vastaukset
- Väljä on
Puhaltaa niin kovaa, että ei jaksa huohotinletku läpäistä. Toinen vaihtoehto, että huohotin tukossa.
Kone käyntiin ja korkki auki, niin näet puhaltaako. Tosin öljyä vähän roiskuu... - fodrssjssh
noei sole poikka foorti eikä mikkhän joka ei öljyä roiski, kerran menthin vladivhostokhin kautta anthverphenniin niin Ford cargo roiskhi öljyä siihenn malliin että piti simeonin shäiliöautho ajjaa lyyppekkihihn asti perässä siitthen siltä loppu öjljy ja jouthu käänthymähän takas äkälompholon essulle hakemhan lissää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614308KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1373021Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452342Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?452254- 241873
- 911832
- 281586
- 221539
- 1481384
- 321200