Käyttäjätili jäädytetty

"Käyttäjätilisi on jäädytetty asiattoman sisällön vuoksi. Saat profiilisi taas käyttöön siivoamalla asiattoman sisällön ja ottamalla tämän jälkeen yhteyttä ylläpitoon: [email protected]. Otsikoi viesti: Suomi24 Treffit - profiili dreamlandia."


Olisihan ihan hyvä myös mainita mikä profiilissa oli asiatonta ja että onko ylläpito tämän asiattomuuden huomannut vai onko joku käyttäjä jolle ei ole vastannut ilmiantanut. Joka tapauksessa onhan tämä "asiattomuus" johonkin kirjattu vai jäädytetäänkö käyttäjätilit automaattisesti jos joku ilmoittaa asiattomaksi ilman että sitä tarkistetaan?

Omasta mielestäni profiilissa ei ole mitään asiatonta, etsin rehellisesti seksiseuraa ja olen maininnut ehkäisyn olevan tärkeää, ehkä tämä oli liikaa? :) Tai ehkä profiilitekstini lyhykäisyydessään on sääntöjen vastainen...?

Laitoin mailia ja vastausta odottelen. Pari vanhaa ketjua löysin aiheesta ja niiden perusteella ei vastauksia oikein ole tullut ja profiileja ei ole saanut takaisin käyttöön. Sinänsä harmillista kun on keskustelua käynnissä yhden jos toisenkin kanssa ja ei haluaisi alkaa luomaan uutta profiilia.

5

245

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mielivaltaa!

      Todennäköisesti joku on valittanut ja kumileimasin on iskenyt.

      Tässä yksi tapaus.

      Aihe Lähettäjä Ajankohta
      Profiilisi on tilapäisesti jäädytetty Anonymous 20.09.2009 - 12:02
      Profiilikuvaasi ei hyväksytty Anonymous 20.09.2009 - 12:01
      Moikkelis! mane-81 18.09.2009 - 02:26
      Profiilikuvasi on hyväksytty Anonymous 03.07.2009 - 08:59

      Eli ylläpito alias Anonymous hyväksyi profiilikuvat 3.7.2009 ja sitten 20.9. ei hyväksynytkään. Aika pitkään pohti. Tai sitten tuo Moikkelis! mane-81 18.09.2009 - 02:26 ei saanut minulta tyydyttävää palautetta ja päätti kostaa kumileimasimella.

      Joten profiilini on nyt ollut viisi vuotta jäädytettynä. Odottelen tilapäisyyden päättymistä.

      Tuohon voisi vielä todeta, että tähän mennessä "tuomio" on kovempi kuin jos olisin kadulla hakannut jonkun. (Rikoslaki 21. luku 5 § (21.4.1995/578)
      Pahoinpitely
      Joka tekee toiselle ruumiillista väkivaltaa taikka tällaista väkivaltaa tekemättä vahingoittaa toisen terveyttä, aiheuttaa toiselle kipua tai saattaa toisen tiedottomaan tai muuhun vastaavaan tilaan, on tuomittava pahoinpitelystä sakkoon tai vankeuteen enintään kahdeksi vuodeksi.

      Yritys on rangaistava.

      Siis jos hyväksytty hylätty kuva olisi ollut pahoinpitely, olisi profiili ollut käytössä viimeistään kolme vuotta sitten!

    • Haha joo ehkä näin kävi. Ei tosiaan ollut edes kuvaa profiilissa niin ei se siitä johtunut :D

    • multiprofiili

      Kannattaa luoda useita profiileja. Minullakin on niitä kymmenittäin.

      • Mielivaltaa!

        Niin minäkin tein. Lisäksi samat kuvat ja samat omat kirjoitukset, siis suunnilleen identtisiä.
        Hyvin toimii. Nämä "uudet" eivät häiritse ketään ja ovat siis "sääntöjen mukaisia".


    • maksullisilta

      suurinta sontaa jota ihmiennen ei muuallakaan sanoisi.miks tämmöstä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      4896
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3476
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2943
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2915
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      7
      2709
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      55
      2270
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      37
      1752
    8. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1681
    9. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1680
    10. Maailmassa monta

      On ihmeellistä asiaa. 😮
      Ikävä
      16
      1574
    Aihe