Katkerat kateelliset vaatii taas hurjia korotuksia mökkipalstoihin se riittää että me saadaan mökkeilä lähes ilmaiseksi ,ei sitä oikeutta tarvitse kaikilla ollakkaan.
Kyllä Turunen on oikeassa että jokainen maksaa tontista kykyjensä mukaan ei markkinahinnan mukaan Hyvä Turunen
Kyllä Turunen on oikeassa että jokainen maksaa tontista kykyjensä mukaan ei markkinahinnan mukaan Hyvä Turunen
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hitsin hyvä että siull on mökki... Rupea vaan maksamaan siitä tasavertaisesti muiden veronmaksajien vuoksi. Kiinteistöverot, jätehuolto, sähköt, puut, tiemaksut ym. ym.!
Mökeiltä pitää poistaa vuokrat kokonaan.
Kaikki mökit ovat vesi jättömaalla.
Tonteilla ei rahallista arvoa.
Jatketaan vaan niien muienkin jä töksien laskeminen veteen, hyvä että oltiin ennen tehtaalla töissä että opittiin. Nyt vaan ne herratkin ovat oppineet... halvalla.