Olemme menossa matkalle Pariisiin, kiinnostaisi tietää että onko siellä vahanukkemuseota kuten Lontoossa on tämä Madame Tussauds ja jos on niin minkä niminen? Paljonko maksaa liput ja onko yleensäkin hyvä museo?, suositteletteko?
Vastaukset 2
- grevinparis
Lieneekö se tuo: http://www.grevin-paris.com/en
Etkö itse osannut googlata "wax museum paris"? Tuli hetkessä ja ensimmäisenä linkkinä. - Musée Grévin
Grevin-museo on hyvä.
Osoite: 10 Boulevard Montmartre, Pariisi 9.
Metrolinjat 8 ja 9. Asema: "Grands Boulevards".
Sijaitsee 9. arrondissementissa, jossa monet suomalaisten matkatoimistojen käyttämät hotellit ovat.
Vieressä on kivoja vanhoja ja romanttisia katettuja kauppakujia, "pasaaseja", joissa on kiva kierrellä ja katsella hauskoja pikkukauppoja. Niistä löytää vanhoja postikortteja, elokuvajulisteita, vanhanaikaisia leluja yms., jotka sopivat tuliaisiksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4051706- 1451111
- 871055
- 661046
- 95958
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku142802- 94731
- 45691
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50669En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57644