Miltä kuulostaisi tällä keskustelupalstalla sovitut kimppasokkotreffit? Sovittaisiin joku paikka (esim. Tampere ja joku menomesta siellä)ja päivä. Joku toisi vaikka punaisen neilikan tai jonkin muun sovitun tunnusmerkin ja laittaisi sen pöytään sen merkiksi että siinä istuu sokkotreffiläinen. Siihen sitten voisi tulla mielensä mukaan niitä sokkotreffiläisiä joita kiinnostaa. Vai tulisikohan sinne pelkkiä naisia ?:D Kannattaisi vähän lämmitellä jo tässä palstalla ja houkutella uroitakin mukaan.Olisiko järkeä vai...?
Mitä mieltä kimppasokkotreffeistä?
Romanssi
9751
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
mutta en ole saanut laitettua viestiä. Minusta idea on hyvä!
Kukkarintaan vaan kaikille "treffiläisille". Voi olla tosian, että siitä tulis varsinaiset "naistentanssit".
Katsotaan tuleeko tänne muita asiasta kiinnostuneita.
Eemeli näyttää vihreillä silmillään valoa.
jo hyvä alku:) Toivottavasti on lisää kiinnostuneita niin voisi jotain järjestyäkin.
kiinnostaisi, mutta kuka nyt noin vain vieraaseen kaupunkiin lähtee iltaa viettämään? Hotellit on Suomessa turhan kalliita. Ehkä joku risteily?
olisi tosi hyvä idea! Tämä kaupunkisokkotreffi voisi toteutua sillä lailla jos ihmiset jotka asuisivat samassa kaupungissa tai lähikunnassa, voisivat treffata omassa kaupungissaan niin ei tulisi kalliita hotellimaksuja. Eli lähekkäin asuvat voisivat järjestää kukin omat kimppasokkotreffinsä.
Asian leikkimielellä ottaville. Suostun mukaan jos huolitaan ja allakka antaa juuri silloin vapaata.
eihän niillä muuta tarkoitusta ole kuin tavata uusia kenties kiinnostaviakin ihmisiä, ryypätä ja tupakoida ????
siis kertauksen vuoksi kun ei kuitenkaan joku tajunnut...miitit on kimppasokkotreffejä !!!!
Oletteko olleet kimppasokkotreffeillä?
Mitä pidät sokkotreffeistä?
Lähtisitkö, jos ehdottaisin sinulle "tärskyjä?"
ja olen tavannutkin täältä sätistä useitakin heppuja ihan vaan kahvikupin ääressä, on jotenkin mukavampi sitten jutella täälläkin kun on tavannut hlökohtaisestikin....suosittelen muillekin ja eihän sitä koskan tiedä missä ja koska se elämäni mies vastaan tulee :))))