Tarina nettiyrittämisestä

Helanderos

Hei kaikille. Jos sopii, niin voisin kertoa tarinani.

Vielä vuoden alussa asustelin Raumalla. Elämäntilanteeni ei ollut silloin kovinkaan hääppönen. Töitä ei löytynyt mistään, toisaalta ei olisi edes huvittanut painaa pitkiä päiviä kuumassa keittiössä (olen siis kokki ammatiltani). Joten päätin pakata kamat ja muuttaa Lontooseen.

Nyt olen sitten täällä. Mahtavaa. Mutta edelleen puuttui se jokin, eiku nii joo, töitä pitäisi löytää, rahahan on ihan kätevä juttu jos meinaa jatkaa elämää. Pistin cv:n sinne, pistin cv:n tänne, lähetin cv:eitä sinne sekä tänne, ja muutaman myös tuonne. Arvatkaa mikä lopputulos, hah, 0.

Mutta sitten yhtenä päivänä törmäsin netissä erääseen ihmiseen. Kutsutaan häntä nyt vaikka sitten Jarkoksi. Tutustuin häneen. Hän näytti minulle erään tavan, miten pystyisi työskentelemään netissä. Siis ihan oikeasti, töitä, NETISSÄ!!!

Miksi ihmeessä tämä uusi tuttavuus auttaa minua tekemään töitä, netissä, kysyn vaan?
Rahaa internetissä, onko se edes mahdollista?
Ihmetteletkö samaa kuin minäkin? Mutta kyllä, se on tosiaan mahdollista. Mutta miten?

Tämä sana on INTERNETYRITTÄJYYS!
"Blah, joo joo, yrittäjyys, hah, ei tule kuulonkaan."

Joo, ymmärrän, samat sanat sitä itsellänikin tulivat suusta. Ympäripyöreitä työpäiviä, raskasta ahertamista, suuri vastuu, iso riski ja iso sitoavuus. Niin, eikä mulla edes ole mitään kokemusta moisesta hommasta. Miten sä jätkä oikein luulet että mä pystyisin menestymään muka jossain nettiyrittäjyydessä, enhän mä edes tiedä miten joku nettiyritys edes perustetaan???

Me kaikki jotka teemme tätä, olemme olleet tuossa samassa tilanteessa kuin sinäkin. Usko pois vaan.

Mutta ennen kuin menet takaisin selailemaan työpaikkailmoituksia, niin jatkappa lukemista.
NETTIYRITTÄJYYDEN idea on lähtökohtaisesti se, että ketä tahansa pystyy aloittamaan liiketoiminnan netissä, alle vartissa. Pystyt työskentelemään missä vain ja koska vain haluat, ja niin paljon kuin haluat. Päivittäistä työaikaa tarvitaan 1 TUNTI, vähintään, kuulostaako paljolta? Tuskinpa.

Ja mitä tulee tähän riskiin. Jos aloitat liiketoiminnan muualla kuin netissä, niin kuluja tulisi vähintään 10 000e, okei, alakanttiin, kuulostaako pieneltä riskiltä että käyttäisitkin liiketoiminnan alotukseen MILJOONA euroa? Sitähän minäkin.

Mutta istuppa alas pökertymään kun paljastan sulle salaisuuden. Nettiyrittäjyyden aloittaminen maksaa, tättärätää: 150 €uroa. Kyllä, kuulit oikein, 150 €. Etkö usko, usko pois vaan, totta se on. Mä, ja kymmenet tuhannet muut ovat eläviä todisteita siitä.

Ei kokemusta, ei tietotekniikkataitoja, ei turhaa raatamista ja lähes riskittömästi. Kuulostaako liian hyvältä ollakseen totta? Uskallatko ottaa riskin ottaaksesi selvää?

Jos olet jaksanut lukea tämän koko tekstin tänne asti, niin onneksi olkoon. Olet läpäissyt testin. Sinulla on AITO halu muuttaa elämäsi ja tehdä asialle jotain, että pääsisit menestymään.
Minun kauttani pääset käsiksi tähän kaikkeen mitä aikaisemmin kuvailin. Minä, Ile Helander, olen se ihminen, joka auttaa sinutkin alkuun omassa liiketoiminnassasi netissä, ilman sitoumuksia.

SEURAAVASSA TOIMINTAOHJEET:
Jos haluat muuttaa elämäsi: ota yhteyttä

Jos haluat katsoa kun muut muuttaa elämänsä, mutta sinä et: ole normaalisti.

Yhteystiedot (bisnestä tehdään facebookissa, joten otappa mielummin sitä kautta yhteyttä)
https://www.facebook.com/helander.ile
ilehelander(at)gmail.com

3

306

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heh heh!

      Heh heh!

    • Just joo

      Ile Helander sun markkinointitaido kaipaa hiomista!

    • Ketä vai kuka? Mitä? Hä?

      Ketä on Ile?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      29
      1899
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      165
      1880
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      375
      1738
    4. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      216
      1238
    5. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1148
    6. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      12
      1121
    7. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      8
      1066
    8. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      87
      1040
    9. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      1025
    10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      50
      1001
    Aihe