Hei kaikille. Jos sopii, niin voisin kertoa tarinani.
Vielä vuoden alussa asustelin Raumalla. Elämäntilanteeni ei ollut silloin kovinkaan hääppönen. Töitä ei löytynyt mistään, toisaalta ei olisi edes huvittanut painaa pitkiä päiviä kuumassa keittiössä (olen siis kokki ammatiltani). Joten päätin pakata kamat ja muuttaa Lontooseen.
Nyt olen sitten täällä. Mahtavaa. Mutta edelleen puuttui se jokin, eiku nii joo, töitä pitäisi löytää, rahahan on ihan kätevä juttu jos meinaa jatkaa elämää. Pistin cv:n sinne, pistin cv:n tänne, lähetin cv:eitä sinne sekä tänne, ja muutaman myös tuonne. Arvatkaa mikä lopputulos, hah, 0.
Mutta sitten yhtenä päivänä törmäsin netissä erääseen ihmiseen. Kutsutaan häntä nyt vaikka sitten Jarkoksi. Tutustuin häneen. Hän näytti minulle erään tavan, miten pystyisi työskentelemään netissä. Siis ihan oikeasti, töitä, NETISSÄ!!!
Miksi ihmeessä tämä uusi tuttavuus auttaa minua tekemään töitä, netissä, kysyn vaan?
Rahaa internetissä, onko se edes mahdollista?
Ihmetteletkö samaa kuin minäkin? Mutta kyllä, se on tosiaan mahdollista. Mutta miten?
Tämä sana on INTERNETYRITTÄJYYS!
"Blah, joo joo, yrittäjyys, hah, ei tule kuulonkaan."
Joo, ymmärrän, samat sanat sitä itsellänikin tulivat suusta. Ympäripyöreitä työpäiviä, raskasta ahertamista, suuri vastuu, iso riski ja iso sitoavuus. Niin, eikä mulla edes ole mitään kokemusta moisesta hommasta. Miten sä jätkä oikein luulet että mä pystyisin menestymään muka jossain nettiyrittäjyydessä, enhän mä edes tiedä miten joku nettiyritys edes perustetaan???
Me kaikki jotka teemme tätä, olemme olleet tuossa samassa tilanteessa kuin sinäkin. Usko pois vaan.
Mutta ennen kuin menet takaisin selailemaan työpaikkailmoituksia, niin jatkappa lukemista.
NETTIYRITTÄJYYDEN idea on lähtökohtaisesti se, että ketä tahansa pystyy aloittamaan liiketoiminnan netissä, alle vartissa. Pystyt työskentelemään missä vain ja koska vain haluat, ja niin paljon kuin haluat. Päivittäistä työaikaa tarvitaan 1 TUNTI, vähintään, kuulostaako paljolta? Tuskinpa.
Ja mitä tulee tähän riskiin. Jos aloitat liiketoiminnan muualla kuin netissä, niin kuluja tulisi vähintään 10 000e, okei, alakanttiin, kuulostaako pieneltä riskiltä että käyttäisitkin liiketoiminnan alotukseen MILJOONA euroa? Sitähän minäkin.
Mutta istuppa alas pökertymään kun paljastan sulle salaisuuden. Nettiyrittäjyyden aloittaminen maksaa, tättärätää: 150 €uroa. Kyllä, kuulit oikein, 150 €. Etkö usko, usko pois vaan, totta se on. Mä, ja kymmenet tuhannet muut ovat eläviä todisteita siitä.
Ei kokemusta, ei tietotekniikkataitoja, ei turhaa raatamista ja lähes riskittömästi. Kuulostaako liian hyvältä ollakseen totta? Uskallatko ottaa riskin ottaaksesi selvää?
Jos olet jaksanut lukea tämän koko tekstin tänne asti, niin onneksi olkoon. Olet läpäissyt testin. Sinulla on AITO halu muuttaa elämäsi ja tehdä asialle jotain, että pääsisit menestymään.
Minun kauttani pääset käsiksi tähän kaikkeen mitä aikaisemmin kuvailin. Minä, Ile Helander, olen se ihminen, joka auttaa sinutkin alkuun omassa liiketoiminnassasi netissä, ilman sitoumuksia.
SEURAAVASSA TOIMINTAOHJEET:
Jos haluat muuttaa elämäsi: ota yhteyttä
Jos haluat katsoa kun muut muuttaa elämänsä, mutta sinä et: ole normaalisti.
Yhteystiedot (bisnestä tehdään facebookissa, joten otappa mielummin sitä kautta yhteyttä)
https://www.facebook.com/helander.ile
ilehelander(at)gmail.com
Nettiyrittäjyyskuume
helanteri ile
0
121
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 861494
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1131387Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras501199- 281094
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne118942Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet46908- 19862
Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n65797YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..76715- 44715