Nettiyrittäjyyskuume

helanteri ile

Hei kaikille. Jos sopii, niin voisin kertoa tarinani.

Vielä vuoden alussa asustelin Raumalla. Elämäntilanteeni ei ollut silloin kovinkaan hääppönen. Töitä ei löytynyt mistään, toisaalta ei olisi edes huvittanut painaa pitkiä päiviä kuumassa keittiössä (olen siis kokki ammatiltani). Joten päätin pakata kamat ja muuttaa Lontooseen.

Nyt olen sitten täällä. Mahtavaa. Mutta edelleen puuttui se jokin, eiku nii joo, töitä pitäisi löytää, rahahan on ihan kätevä juttu jos meinaa jatkaa elämää. Pistin cv:n sinne, pistin cv:n tänne, lähetin cv:eitä sinne sekä tänne, ja muutaman myös tuonne. Arvatkaa mikä lopputulos, hah, 0.

Mutta sitten yhtenä päivänä törmäsin netissä erääseen ihmiseen. Kutsutaan häntä nyt vaikka sitten Jarkoksi. Tutustuin häneen. Hän näytti minulle erään tavan, miten pystyisi työskentelemään netissä. Siis ihan oikeasti, töitä, NETISSÄ!!!

Miksi ihmeessä tämä uusi tuttavuus auttaa minua tekemään töitä, netissä, kysyn vaan?
Rahaa internetissä, onko se edes mahdollista?
Ihmetteletkö samaa kuin minäkin? Mutta kyllä, se on tosiaan mahdollista. Mutta miten?

Tämä sana on INTERNETYRITTÄJYYS!
"Blah, joo joo, yrittäjyys, hah, ei tule kuulonkaan."

Joo, ymmärrän, samat sanat sitä itsellänikin tulivat suusta. Ympäripyöreitä työpäiviä, raskasta ahertamista, suuri vastuu, iso riski ja iso sitoavuus. Niin, eikä mulla edes ole mitään kokemusta moisesta hommasta. Miten sä jätkä oikein luulet että mä pystyisin menestymään muka jossain nettiyrittäjyydessä, enhän mä edes tiedä miten joku nettiyritys edes perustetaan???

Me kaikki jotka teemme tätä, olemme olleet tuossa samassa tilanteessa kuin sinäkin. Usko pois vaan.

Mutta ennen kuin menet takaisin selailemaan työpaikkailmoituksia, niin jatkappa lukemista.
NETTIYRITTÄJYYDEN idea on lähtökohtaisesti se, että ketä tahansa pystyy aloittamaan liiketoiminnan netissä, alle vartissa. Pystyt työskentelemään missä vain ja koska vain haluat, ja niin paljon kuin haluat. Päivittäistä työaikaa tarvitaan 1 TUNTI, vähintään, kuulostaako paljolta? Tuskinpa.

Ja mitä tulee tähän riskiin. Jos aloitat liiketoiminnan muualla kuin netissä, niin kuluja tulisi vähintään 10 000e, okei, alakanttiin, kuulostaako pieneltä riskiltä että käyttäisitkin liiketoiminnan alotukseen MILJOONA euroa? Sitähän minäkin.

Mutta istuppa alas pökertymään kun paljastan sulle salaisuuden. Nettiyrittäjyyden aloittaminen maksaa, tättärätää: 150 €uroa. Kyllä, kuulit oikein, 150 €. Etkö usko, usko pois vaan, totta se on. Mä, ja kymmenet tuhannet muut ovat eläviä todisteita siitä.

Ei kokemusta, ei tietotekniikkataitoja, ei turhaa raatamista ja lähes riskittömästi. Kuulostaako liian hyvältä ollakseen totta? Uskallatko ottaa riskin ottaaksesi selvää?

Jos olet jaksanut lukea tämän koko tekstin tänne asti, niin onneksi olkoon. Olet läpäissyt testin. Sinulla on AITO halu muuttaa elämäsi ja tehdä asialle jotain, että pääsisit menestymään.
Minun kauttani pääset käsiksi tähän kaikkeen mitä aikaisemmin kuvailin. Minä, Ile Helander, olen se ihminen, joka auttaa sinutkin alkuun omassa liiketoiminnassasi netissä, ilman sitoumuksia.

SEURAAVASSA TOIMINTAOHJEET:
Jos haluat muuttaa elämäsi: ota yhteyttä

Jos haluat katsoa kun muut muuttaa elämänsä, mutta sinä et: ole normaalisti.

Yhteystiedot (bisnestä tehdään facebookissa, joten otappa mielummin sitä kautta yhteyttä)
https://www.facebook.com/helander.ile
ilehelander(at)gmail.com

0

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

        Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
        Seinäjoki
        89
        3732
      2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

        Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
        Maailman menoa
        191
        1470
      3. Mikä on kaivattusi

        ammatti?
        Ikävä
        76
        1400
      4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

        Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
        Kaste
        240
        1080
      5. Kaipaatko nainen

        Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
        Ikävä
        105
        1020
      6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

        Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
        Maailman menoa
        325
        1005
      7. Onko kaivattusi ulkonäkö

        tarpeeksi miellyttävä? 🥕
        Ikävä
        45
        917
      8. Milloin ymmärsit

        Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
        Ikävä
        86
        899
      9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

        Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
        Ikävä
        98
        889
      10. Nojatuoli !

        Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
        80 plus
        125
        862
      Aihe