Olen kuullut huhuja, että myös silmälasit ovat edullisia Thaimaassa. Käytän laseja vaan pimeässä autolla ajaessani joten en halua sijoittaa paljon niihin. n.10v. vanhat jo aika naarmuiset ja typerän näköiset. Phuketin reissu on joulukuussa vai hakisko Tallinnasta joku viikonloppu?
Silmälasit
arska
2
889
Vastaukset
- rillit
silmälasit on edullisia siellä.itse en ole sieltä laittanut niitä mutta työkaverini on.hintaa en muista mutt edulliset ne oli ja hyvät kanssa.
- mervi1
Olimme viime talvena Thaimaassa ja hankimme sieltä silmälasit. Ne olivat todella edulliset esim.lukulaisit 25 euroa, kaukolasit n.60 euroa. Hyvä laatuisia, muodikkaita ja ne kannattaa mennä ostamaan Phuket town:sta/ optikkoliikkeestä. Näön tarkastus kuuluu hintaan.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32721Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062521Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42239Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441855- 321443
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141433- 1761155
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011134Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201043Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81938