Heissan!
Nyt puhelimet esiin!
Olisi mukava kuulla löytyykö teiltä mitään viestejä, joita voisi lähettää rakkaalleen tai ystäville? Runoja, aforismeja, vitsejä jne.
Tässä teille muutamia:
Jos olisit kyynel en uskaltaisi itkeä, koska en haluaisi menettää sinua.
Sitouden rajattomaan rakkauteen. Unettomiin öihin kanssasi. Metsissä vaeltamisiin. Olemaan syli johon voit tulla lämpimään. ;-)
Jos kuolisin ennen sinua laittaisin nimesi kultaiseen tähteen, jotta kaikki taivaan enkelit näkisivät kuinka paljon merkitset minulle. Edes kuolema ei sammuttaisi rakkauttani sinuun.
Kaksi naista lähti viihteelle ilman aviomiehiään. Aamuyöllä kotiin tullessa kusihätä yllätti heidät. Lähellä oli vain hautausmaa, jonne naiset menivät. Toinen pyyhki alushousuihin ja heitti ne menemään. Toinen lainasi haudalta muistokirjoitusnauhaa. Miehet soittelivat aamulla: täytyy pitää vaimoja silmällä; minun tuli kotiin ilman alushousuja.
- No minun vaimon perseessä oli lappu: Emme unohda sinua koskaan!Rakkaudella kaivaten Teerijärven mieskuoro.
(viimeiseen vitsi-viestiin menee kolme viestiä putkeen).
Laittakaa tähän?!?
11
2011
Vastaukset 11
- *ju88*
ei nyt ehkä mitään niin kovin "kauniita" (välttämättä hauskojakaan) viestejä, mutta laitan nyt jos jotain löytyy
- *ju88*
niin siis että ei tosiaan kovin romanttisia nämä mun viestit :D
- Boudoir Mood
Porvoossa on Tulliportinkadulla vanhainkoti jossa pelkkiä mummoja. Ei siinä sinällään mitään hauskaa ole mutta lueppas "tulliportin" takaperin...
- Maybi1917
Sinä olet niin kaunis,niin herkkä mutta uljas näky,unelmieni päähenkilö,sankaritar tarinassani,jos elämä olisi satu.On niin ikävää, että voin vain lukea satuani,en voi elää sitä oikeasti.Voin vain katsoa sinua ja kuvitella miltä kosketuksesi tuntuisi.Et voi koskaan tietää miten syvästi tunnen.
- Allekirjoittanut
Tuohan kuulosti tutulta ;) Allekirjoittanut nimittäin kirjoitti sen itse omasta päästään tänne muistaakseni viime keväänä! Mistäs se on nyt taas löytynyt?? ;)
- ruska
ihailen muotojasi ja suutelen sinua hellästi suutelen kaulaasi, nuolen kirkasta nestettä reijästäsi syntyy halu saada enemmän.. oma, rakas, ihana..kossupullo
- Ullakko
Leikin,leikin kännykällä,onhan se värinällä,naista ei mulla täällä,kännykkäkin pimpin päällä.Soita mulle 6 kertaa,muuta en tarvi tällä kertaa.
- Lepakko*
Hullujenhuoneella oli lääkärinkierros.Potilas Niukkanen istui huoneensa lattialla kattilankansi kädessä ja pärisi.Lääkäri kysyi;No mitä se Niukkanen tekee?Johon potilas:Ouluun tässä ajelen autolla.Lääkäri jatkoi kierrosta seinänaapuri Setälän huoneeseen.Mies istui huoneensa lattialla ja runkkasi perkeleesti.Lääkäri kysyi:Mitä se Setälä sitten tekee?No nussin Niukkasen muijaa kun Niukkanen on matkalla Ouluun.
Mikä säteily, mikä iloinen hymy, mitkä silmät ja uskomaton vartalo, mikä äly..
No, se minusta, mutta mitä sinulle kuuluu? :)- LaikaQ
Olen aika huono näissä jutuissa, koska useimmiten keksin itse lennossa jotain pöhköä tai hempeetä, kun tahdon ihmisiä lähestyä. Mutta Tommy Tabermannia siteeraan ja kybällä myös allekirjoitan:
Hiuskarvaa vahvemmalla kahleella
älkäämme suostuko yhteen vangittaviksi.
Yksi ainoa hius, siihen kaunis solmu
ja hillitön luottamus vapauden
voimaan sitoa odottamattomasti yhteen.- jenz
....Ehdoton rakkaus....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty401276Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä3071101Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto25919Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s299910Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33781Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte193662Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine106641- 61595
- 38585
- 40536