Maatalon poikan. 50v. kuoli alkoholin ja lääkkeiden nauttimisen yhteisvaikutuksesta. Olen hänen nuorempi veljensä.
Näin unen veljestäni. Hän tuli keittiöön. Oli nuorempi kasvoiltaan ja pidempi kuin eläessään, ryhtinsä hiukan kumara.
Oli hyvä päästä sieltä lomalle, otti vesisangosta kauhalla vettä ja joi halukkaasti.
Hänen kuoltuaan kotitalossa alkoi tapahtumaan erikoisia asioita. Lankapuhelin, joka oli piirongin laatikossa, alkoi soimaan usean eri henkilön kuulemana.
Kun matkapuhelimet yleistyivät, lankapuhelinasiakkuus purettiin turhana kun talokin oli autiona. Talossa väliaikaisesti yöpyjille näitä "soittoja" suunnattiin.
Kerran yöpyessäni talossa pitemmän aikaa koin kauhunhetkiä, kun lukituista ovista huolimatta raskaat askeleet ja hengäsyneen miehen äänet johtivat talon yläkertaan.
Nukuin kamarissa. Sen takana oli eteinen, josta ovet eteisen viidelle ovelle ja yläkertaan, jonne raskasliikkeinen rymistelijä meni.
Menin aamulla metsänraivaukseen uskaltamatta mennä katsomaan näkyisikö yöllistä sisääntulijaa. En uskaltanut, koska sydämeni ei ole vahva.
Olin pelännyt jo yöllä niin hirveästi, että oli ihme, etten saanut sydäntilttiä. Ovet olivat aamulla edelleen lukitut.
Mistä nämä usean ihmisen kokemat oudot tapahtumat voisivat kertoa? Kylällä asuva luottomiehemme jäi yöksi taloon. Hän joutui pakenemaan yöllä hysteerisenä pelosta kokiessaan hyvin pelottavan tapahtuman. Mies eristäytyi muista ihmisistä loppuiäkseen.
Mistä tässä oikein kysymys?
4
228
Vastaukset
- henget pois
No talossa liikkuu häiriöitä aiheuttava henkin/henkiä. Rukoikaa isä meidän rukous aj tejtää 3 ristinmerkki lattiaan.Puhukaa ääneen ja sanokaa että hengen kuuluu siirtyä valoon eikä jäädä maan piiriin. Tai jos henget jäävät tai käyvät-talossa olijoita ei HÄIRITÄ! Säännöt on oltava.Pyytää suojelusenkelin siunausta talossa ollessanne.
- .......
Mihin taikaoppiin tuo loitsu kuuluu?
- outoa
Vaistosin, että vanhemman veljen henki talossa liikkui. Lakkasin pelkäämästä kun tuo selvisi. Hän oli kätevä harrastelijarakentaja.
Jostain syystä aloin rakentelemaan samanlaisia projekteja kuin hänkin eläessään. Miten nyt osaat, kysyi nuorempi, elävä veli samanlainen tumpelo kuin itsekin olen.
Ehkä edesmennyt veljemme auttaa, virnistin. Ihan selvästi sen tunsin, vaikken siitä muille puhunut, mutta se varmuus auttamisesta jäi. Tunnen sen yhäkin - eläpäs ny..
....... kirjoitti:
Mihin taikaoppiin tuo loitsu kuuluu?
Ei ole mitään harhaoppia rukoilla Isä meidän -rukousta. Loitsut kuuluu satuihin ja shamaaneille,.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1997004- 1592076
- 1131708
- 511400
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551268Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢551150Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu1001084Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?71026Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan253971- 41959