Hiukan voisivat laajentaa oikeuksia, koska joka puolelta tulee reklamaatiota. Tarkoittaa, että alaosastot voisivat kuulua luotsin valvontaan. Rakentaminen ja remontointi, rakennusliikkeet ja rakennustyöt. Nyt vain valvotaan yhtä palstaa. Miksei alaosastot kuulu mukaan? Kaupunkipalstat taas ei sovi tällaiseen, jokaiselle kunnalle on oma luotsi ehdottomasti parempi, mutta tuskin noista valtuuksista on haittaa, luotettavasti näitä asioita on hoidettu.
Maineen ja kunnian suojeleminen. Niiden menetys on raskas isku, jonka vaikutus voi tuntua koko elämän, joukkoon mahtuu aiheetonta loukkaavaa materiaalia. Kyllä uhreillakin on oikeuksia.
Yhteenveto,
Koti ja rakentamiseenkin liittyy monta alaosastoa. Kehitysideoita on toivottu, tässä yksi.
Luotsien valtuuksien laajennus
8
169
Vastaukset
Olen luotsi, Itä-Suomesta.
- Hei!Hei!Hei!Hei!
Idea voisi olla että luotsilla saisi olla vain yksi palsta.. ettei käy kuten Aerolitelle ja peodiifilille
- Syy ja seuraus
Ihan sama miten jaetaan kunhan hoitaisivat häirikköviestit pois. Täysin sääntöjenvastaisia viestejä pysyy palstoilla kuin tatti, vaikka ilmoituksia tehtäisiin päivittäin. Siitä sitten "keskustelu" repeää täysin asiattomaksi kun kaikki alkaa häiriköimään.
- s s
Koti ja rakentaminen taitaa olla yksi rauhallisimmista osioista häiriköinnin suhtten. Syynä taitaa olla vähäiset viestimäärät ja alakatekorioiden paljous.Katekorioita on aivan liikaa ja sieltä ei tahdo keskustelua löytyä. Nyt häiriköinti taitaa painottua siellä eniten Naapurit, Kerrostalot ja Omakotitalot katekorioihin.
Luotseille voisi antaa lisää valvottavaa mutta rinnalle tarvittaisiin sellainen mahdollisuus että tavalliset käyttäjät voisivat valvoa luotsien toimintaa. Esim luotsin profiilista voisi löytyä viestien poisto/muokkaus -historia.- imitsi
Lisää valvottavaa, he hee. Hyvä kun selviävät entisistä. Ylläpito on sitävarten, että valvoo luotsien toimintaa, niin palstojen, kuin chatinkin puolella. Jos yllämainittu kommentti toteutuisi, menisi eristeet pahasti vinoon.
- s s
imitsi kirjoitti:
Lisää valvottavaa, he hee. Hyvä kun selviävät entisistä. Ylläpito on sitävarten, että valvoo luotsien toimintaa, niin palstojen, kuin chatinkin puolella. Jos yllämainittu kommentti toteutuisi, menisi eristeet pahasti vinoon.
Tarkoitin lähinnä että lisää valvontaa nlle jotka ovat siihen valmiita. Esim tuolla koti ja rakentaminen osiossa aktiivisimmat käyttäjät seuraa useita eri alapalstoja. Samalla hoituisi se häirikköviestien poisto kun viestimäärät on muutenkin niin pieniä.
- s24=laitonta touhua
Koko luotsisysteemi on ihan vitsi. Eivät ne tee mitään fiksua. Roska pyörii palstoilla vaikka ilmiannetaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k354243- 552945
Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut462848- 302633
Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan
Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.3322583Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s82575- 382179
Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t541925Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta461673- 1411527