Ja vielä tähän kun liitetään Napoleon syndrooma.
Onko muilla kokemuksia?
Onko muilla kokemuksia?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Se on kamalaa.
Uudessakaupungissa on yksi sellainen.
Myös Tamoereen seudulla - ikävä kyllä tullut muualta ja imee nyt kaiken rahan taloyhtiöstä.
Taloyhtiön hallituksen tehtäviin kuuluu valita ja erottaa isännöitsijä jos on tarvetta. Valitkaa sellainen hallitus joka toimii!
Jos vaikka enemmistö on kovinkin tyytyväinen isännöitsijään joka pitää hallituksen aisoissa. On aika helppoa antaa kyseinen yleispätevä neuvo kun tosiasia valtaosassa yhtiöitä on, ettei hallitukseen saada edes minimimiehitystä osakkaista.
Jos hallituksesta löytyy edes yksi vaikka ulkopuolinen henkilö
joka ymmärtäisi asihoiden oikeaoppisesta hoidosta jotain,
niin silloin maallikotkin uskaltautuisivat hallituksiin.
Narsisti isännöitsijä on hyvä jos asiat rullaavat oikealla tavalla, mutta usein valta turmelee, narsisti isännöitsijä tarvitsee aina hallitukseen oman hovinsa, hovi on valmis ja uskoo kaiken minkä narsisti perustelee, "se mikä ei ole kiellettyä, on sallittua" toimii usein mottona.
Narsisti isännöitsijä on tarmokas ja mukava, harva uskoo muuta. taloyhtiöiden on vaikea nähdä isännöitsijää valitessaan mitä tuleman pitää, onhan määrätietoinen, subliikki hallussa jne.uskottava valinta.