sasta wolf camo puku

Mitä mieltä ko. puvun omistajat,onko hintansa veroinen? Onko koko normi taulukon mukainen?
71954
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Perus värillä jostain löytyy alle 400€, ihan ok puku.

Kannattaa kokeilla ennen kuin ostaa, omalla kohdalla olis muuten tullut liian isot housut ja takki jos olis ottanut samalla koolla kuin muutkin vaatteet.

Lahkeet tuossa Fenno housussa vähän lyhkäset 185cm ihmiselle.

Äänestä
  • Millaiset taskut takissa?onko sivu taskut riittävän syvät ja löytyykö ns,napoleontasku sekä povitasku

    Äänestä

Ei tee yhtikäs mitään noilla nykyajan asuilla metsästyksessä, nuotilla seisoskeluun ne käy ja huoltoasemilla kahvin juontiin. mainostavat kahisemattomaksi, kyllä joo kun kuuntelee huonokuuloinen 200 metrin päästä, kyllä paras on villapaita tai sarkavaatetus tai joku fleece-asu..no se onkin nykyajan vaatteista ainoa kahisematon.

Äänestä
  • ...ja noin sanoo mies joka on tietävinään vaan ei okieasti tiedä.
    Itselläni on kokemusta monestakin "vedenkestävästä" ja kahisemattomasta asusta. Siksi uskallan kirjoittaa edellistä kirjoittajaa vastaan.
    Miksi mulla on ollut niin monia asuja? Siksi että olen halunnut kokeilla itse kun mainokset nyt ovat mitä ovat. Sastan asihin voi luottaa. Ainoa huono puoli niissä on se että ne ovat hintavia, vastapainona saa toisaalta aidon Core-Tex -asun.
    Tällä hetkellä mulla on Sasta ja Hongkongin 129€ maksanut asut.
    Hongkongin asulle annan yhdeksän pistettä, Sastalle 10-!! MAinostamatta lisäisin tuohon listaan vielä Erätukun (nyk. Retkitukku) arvostelun; kokonaiset neljä pistettä.
    Miinusta aiheuttaa korkea hinta verrattuna vastaaviin kopiokalvoasuihin (hongkong, biltema, kärkkäinen ym.ym) No, jos haluaa saada suuren määrän ylihinnoiteltua lumppua "ilmaiseksi" niin ehkä se hiukan kompensoi investoinnin ala-arvoisuutta.
    Merkkivaate joka on luokiteltu kahisemattomaksi on myös sitä. Mitä "kahisemattomuus sitten on - siitä ei ole virallista määritelmää mutta "e bn3"n kertomus on kyllä samaa luokkaa kuin em. lumppukauppiaan mainokset!

    Äänestä

Enimmäkseen tarkoitan tällä kahisemattomuudella sitä kun puskan läpi menee niin se kahina kuuluu liian voimakkaasti omiin korviin eikä kuule esim. jäniksen lähtöä puskasta eikä myöskään metsäkanalintujen lentoon lähtöä, tätä tarkoitan.

Olen metsästänyt vuodesta 1979 lähtien ja monenlaisia mets.asuja ollut ja kaapissa edelleen niin halpoja kuin kalliita ja mielestäni paras on villapaita tai fleece.

Monessa merkkivaatteessa eri materiaaleja ja jotkut niistä vaan kahisee liikaa.

Tämä minun mielipiteeni ja haluan metsästystilanteessa kuulla myös liikkuessani mahdollisimman hyvin. Eli kaikki aistit valppaana koska harrastan samoilumetsästystä tai miksi sitä nyt voisi sanoa.

Äänestä

Kyllä sinne autossa oloon riittää ihan verkkapuku, kun koira hoitaa hirvien esiintuonnin. Hyvät kengät autoiluun on tärkeät, jotta kerkiää "ajaa passiin", ennenkuin hirvi ylittää metsätien.

Äänestä
  • Sinä se vaan jaksat

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


shooter1 kirjoitti:

Mitä mieltä ko. puvun omistajat,onko hintansa veroinen? Onko koko normi taulukon mukainen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu