sasta wolf camo puku

shooter1

Mitä mieltä ko. puvun omistajat,onko hintansa veroinen? Onko koko normi taulukon mukainen?

7

1948

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wulffi

      Perus värillä jostain löytyy alle 400€, ihan ok puku.

      Kannattaa kokeilla ennen kuin ostaa, omalla kohdalla olis muuten tullut liian isot housut ja takki jos olis ottanut samalla koolla kuin muutkin vaatteet.

      Lahkeet tuossa Fenno housussa vähän lyhkäset 185cm ihmiselle.

      • kunnon taskut

        Millaiset taskut takissa?onko sivu taskut riittävän syvät ja löytyykö ns,napoleontasku sekä povitasku


    • e bn3

      Ei tee yhtikäs mitään noilla nykyajan asuilla metsästyksessä, nuotilla seisoskeluun ne käy ja huoltoasemilla kahvin juontiin. mainostavat kahisemattomaksi, kyllä joo kun kuuntelee huonokuuloinen 200 metrin päästä, kyllä paras on villapaita tai sarkavaatetus tai joku fleece-asu..no se onkin nykyajan vaatteista ainoa kahisematon.

      • Hiljainen 200m

        ...ja noin sanoo mies joka on tietävinään vaan ei okieasti tiedä.
        Itselläni on kokemusta monestakin "vedenkestävästä" ja kahisemattomasta asusta. Siksi uskallan kirjoittaa edellistä kirjoittajaa vastaan.
        Miksi mulla on ollut niin monia asuja? Siksi että olen halunnut kokeilla itse kun mainokset nyt ovat mitä ovat. Sastan asihin voi luottaa. Ainoa huono puoli niissä on se että ne ovat hintavia, vastapainona saa toisaalta aidon Core-Tex -asun.
        Tällä hetkellä mulla on Sasta ja Hongkongin 129€ maksanut asut.
        Hongkongin asulle annan yhdeksän pistettä, Sastalle 10-!! MAinostamatta lisäisin tuohon listaan vielä Erätukun (nyk. Retkitukku) arvostelun; kokonaiset neljä pistettä.
        Miinusta aiheuttaa korkea hinta verrattuna vastaaviin kopiokalvoasuihin (hongkong, biltema, kärkkäinen ym.ym) No, jos haluaa saada suuren määrän ylihinnoiteltua lumppua "ilmaiseksi" niin ehkä se hiukan kompensoi investoinnin ala-arvoisuutta.
        Merkkivaate joka on luokiteltu kahisemattomaksi on myös sitä. Mitä "kahisemattomuus sitten on - siitä ei ole virallista määritelmää mutta "e bn3"n kertomus on kyllä samaa luokkaa kuin em. lumppukauppiaan mainokset!


    • e bn3

      Enimmäkseen tarkoitan tällä kahisemattomuudella sitä kun puskan läpi menee niin se kahina kuuluu liian voimakkaasti omiin korviin eikä kuule esim. jäniksen lähtöä puskasta eikä myöskään metsäkanalintujen lentoon lähtöä, tätä tarkoitan.

      Olen metsästänyt vuodesta 1979 lähtien ja monenlaisia mets.asuja ollut ja kaapissa edelleen niin halpoja kuin kalliita ja mielestäni paras on villapaita tai fleece.

      Monessa merkkivaatteessa eri materiaaleja ja jotkut niistä vaan kahisee liikaa.

      Tämä minun mielipiteeni ja haluan metsästystilanteessa kuulla myös liikkuessani mahdollisimman hyvin. Eli kaikki aistit valppaana koska harrastan samoilumetsästystä tai miksi sitä nyt voisi sanoa.

    • Anonyymi

      Kyllä sinne autossa oloon riittää ihan verkkapuku, kun koira hoitaa hirvien esiintuonnin. Hyvät kengät autoiluun on tärkeät, jotta kerkiää "ajaa passiin", ennenkuin hirvi ylittää metsätien.

      • Anonyymi

        Sinä se vaan jaksat


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      144
      1396
    2. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      97
      1115
    3. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      255
      1013
    4. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      75
      817
    5. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      54
      774
    6. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      35
      750
    7. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      66
      707
    8. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      47
      685
    9. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      651
    10. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      164
      630
    11. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      34
      628
    12. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      197
      613
    13. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      597
    14. Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?

      Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus
      Sinkut
      101
      547
    15. Mihin hävisi Sofia?

      Palasiko mies ex-vaimon luo takaisin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      201
      534
    16. Jasmin Vähäkangas

      Jasminin poika on tänään jo puolitoistavuotias.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      105
      493
    17. Ottaisit yhteyttä!

      🙄
      Ikävä
      35
      491
    18. Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit

      Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle
      Oulainen
      18
      482
    19. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      59
      476
    20. Miten tehdään Todellavaikeeta hulluksi?

      Tässä on nainen, jolla on korkea vaatimustaso! Todellavaikeeta voisi lukea tämän ja kiehua kateudessaan. 🤭 "[Etunimi
      Sinkut
      91
      468
    Aihe