Tietäiskö kukaan mistä löytäis tohon kappaleeseen nuotit(jos niitä nyt ees on...)? Googlesta oon jo hakenu, mut en oo ainakaa viel löytäny. Parista musakaupastakin oon käyny kyselees, mut toi levy taitaa viel olla niin uus. No mut jos joku tietää noist nuoteist jotain niin apua kaivataan.... :)
A Window to the Past
MJS
121171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
En satu tietämään, mutta kysyn kakikilta muiltakin yhtä asiaa:
Tietääkö kukaan Harry Potter musiikkien nuoteista jotain? Löytyykö ne netisttä? Jos löytyy niin laittakaa osoite tänne! Kaikki Potter musiikit hyväksytään!
hommaa itelles elämä paskapää sä oot semmon huoranpenikka äpärälapsi et kukaa ei tykkää susta ja sit viel leikit junaa voi voi sua seinä hulluu
http://www.musicnotes.com/harrypotter/
Siellä ne on, mutta toi vaatii, että asennat koneelle jonkun ohjelman jotta voit kattoa niitä. En tiedä miten turvallista, kun en kokeillut.
Mähän alan käydä tän palstan hakukoneesta XD
Ei kannata koittaa asentaa sitä! Se on active, eikä todellakaan turvallinen!
Minä en asentanut, mutta nuotit näkyvät silti. Otin sieltä jo yhet. KIITOS! Soittelin sitä jo tuolla pianolla.
En tiedä ootko ite ladannu sitä ohjelmaa, mut kysyn silti. Laitoin sen lataan mut se on ny jumittanu siinä samas kohdas jo aika kauan. Siinä vaan lukee et "Your Musicnotes Viewer is loading" ja sit ne pisteet vaan liikkuu siinä. Pitääks sit vaan venata...?
Miten sait nuotit näkyyn ilman sitä latausta?
En ladannu ite... Minulla on keinoni.
niin kuule..mäkin oon käyny monesti musicnotes.com:ssa mutta miten sait tietyn biisiin koko nuotit...kun siinä voi tulostaa vaan ekan sivun??
Niin, mullaki on keinoni ja sain nuotit näkyviin, mut kuinka saan ne loput sivut siihen (eiks niit ollu 4 kpl.)? ku yhestä jää vähä kesken. Kiitti jos autat! :D
Joo no mä taas olen tehnyt konemusa-version tosta "Hedwig´s Themestä", mikä soi aina Potter leffojen alussa. Se soittorasialta kuulostava.
Hitsi kun sais sen vielä nettiin. Itse en kyllä käyttänyt mitään nuotteja vaan ihan korvakuulolta sävelsin, muusikko kun olen, enkä jaksa netistä hakea...
Muistaisin, että ainakin Double troublen nuotit oli jossain John Williams fan network -nimisellä sivulla. En oo varma oliks se ton niminen sivu eikä osotteesta haisuakaan, enkä ole edes varma oliks siellä noi nuotit.