Moi,
Halusin vuokrata pienen mökin mistä päin Suomea tahansa. Oikeastaan käy myös kaikki Suomen ulkopuolellakin olevat. Mökki saa olla erittäin vaatimatonkin erämökki, ainostaan tarvitsen sähköt. Haluan mökin olevan rauhallisella paikalla, vaikka keskellä metsää oleva käy hyvin. Sauna on plussaa, mutta ei palkollinen. Vesistö ei ole pakollinen, mutta harrastan kalastusta, joten jos sellainen on vierellä niin varmasti tulee myös käytettyä.
Tarkoitus olisi majoittautua mökkiin 1-3 kuukaudeksi. Teen ammatikseni ohjelmia matkapuhelimelle, joten tämä olisi pääasiallinen tarkoitus mökillä. Vetäytyä jonnekin rauhaan koodamaan.
Olen valmis maksamaan mökistä sijainnin ja mukavuuksia mukaan 100-400 euroa kuussa. Ehdota siis ihan mitä tahansa, mistä vain löytyy sähköt.
Sähköposti [email protected]
Pieni mökki syksyksi
4
394
Vastaukset
- JuhoTn
http://www.tori.fi/uusimaa/Kalustettu_piha_aitta_Laukkoskella_1909500.htm
Hei
Minulla on oheisen "tori-ilmoituksen" mukainen aitta Pornaisissa Laukkoskella. Mökissä on hyvä atmosfääri ja ilmoitukseni mukaiset varusteet. Kommenttina ilmoituksesi joihinkin kohtiin: "ainostaan tarvitsen sähköt." ON "Haluan mökin olevan rauhallisella paikalla, vaikka keskellä metsää oleva käy hyvin." METSÄSSÄ, KOHTALAISEN RAUHALLINEN" "Sauna on plussaa" MAHDOLLISESTI VALMISTUU, "Vesistö ei ole pakollinen" USEAMPI LÄHELLÄ".
" Teen ammatikseni ohjelmia" "ONKO PHP, TIETOKANNAT JA JOOMLA TUTTUJA - OLISI SANKARIN TEHTÄVÄ EHKÄ TARJOLLA?
Juho Tamminen 0405707323 [email protected] - Uutela
Etelä-Karjalassa sähköistetty rantasaunamökki. Viemärit on, muutoin kantovedet ja ulkokäymälä. Kalastus yhteiskäytössä olevalla veneellä mahdollista.
- tiitu1
Kangasniemi, www.janetti.fi/tarvonen. Hinnasta voidaan sopia.
- heidia2
Hei. Meillä olisi tarjolla mukava mökki Nilsiässä. Siisti rauhallinen ja suihku sekä sauna löytyy.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422482Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423012084- 231872
- 241615
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘241475- 441366
- 1001339
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta381315En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391295- 361076