Moi,
Halusin vuokrata pienen mökin mistä päin Suomea tahansa. Oikeastaan käy myös kaikki Suomen ulkopuolellakin olevat. Mökki saa olla erittäin vaatimatonkin erämökki, ainostaan tarvitsen sähköt. Haluan mökin olevan rauhallisella paikalla, vaikka keskellä metsää oleva käy hyvin. Sauna on plussaa, mutta ei palkollinen. Vesistö ei ole pakollinen, mutta harrastan kalastusta, joten jos sellainen on vierellä niin varmasti tulee myös käytettyä.
Tarkoitus olisi majoittautua mökkiin 1-3 kuukaudeksi. Teen ammatikseni ohjelmia matkapuhelimelle, joten tämä olisi pääasiallinen tarkoitus mökillä. Vetäytyä jonnekin rauhaan koodamaan.
Olen valmis maksamaan mökistä sijainnin ja mukavuuksia mukaan 100-400 euroa kuussa. Ehdota siis ihan mitä tahansa, mistä vain löytyy sähköt.
Sähköposti ahonen.08@gmail.com
Pieni mökki syksyksi
4
230
Vastaukset
- JuhoTn
http://www.tori.fi/uusimaa/Kalustettu_piha_aitta_Laukkoskella_1909500.htm
Hei
Minulla on oheisen "tori-ilmoituksen" mukainen aitta Pornaisissa Laukkoskella. Mökissä on hyvä atmosfääri ja ilmoitukseni mukaiset varusteet. Kommenttina ilmoituksesi joihinkin kohtiin: "ainostaan tarvitsen sähköt." ON "Haluan mökin olevan rauhallisella paikalla, vaikka keskellä metsää oleva käy hyvin." METSÄSSÄ, KOHTALAISEN RAUHALLINEN" "Sauna on plussaa" MAHDOLLISESTI VALMISTUU, "Vesistö ei ole pakollinen" USEAMPI LÄHELLÄ".
" Teen ammatikseni ohjelmia" "ONKO PHP, TIETOKANNAT JA JOOMLA TUTTUJA - OLISI SANKARIN TEHTÄVÄ EHKÄ TARJOLLA?
Juho Tamminen 0405707323 jtam@dlc.fi - Uutela
Etelä-Karjalassa sähköistetty rantasaunamökki. Viemärit on, muutoin kantovedet ja ulkokäymälä. Kalastus yhteiskäytössä olevalla veneellä mahdollista.
- tiitu1
Kangasniemi, www.janetti.fi/tarvonen. Hinnasta voidaan sopia.
- heidia2
Hei. Meillä olisi tarjolla mukava mökki Nilsiässä. Siisti rauhallinen ja suihku sekä sauna löytyy.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Slava Ukraine-mölisijöiden vuoksi Suomi syöksyy nyt synkkään lamaan
Eivät tainneet mölisijät tajuta millaisia kustannusseurauksia tästä maalle ja sen kansalaisille seuraa.4522296- 2942179
Beata Papp gold digger (Leppilampi)
Kivasti nuori nainen turvasi toimeentulonsa kun antoi setämihelle. Naiset!!! Kyllä niitä setämiehiä löytyy aina vaikka naama ois kuin petolinnun perse421463Ernan pahoinpitely
Erna pahoinpidelty. Törkeää Seiskalta nimittää tuota kissatappeluksi. Erna kertoo tässä lehtijutussa että hänellä on turvamies aina yöelämässä. Missä471398Venäjän ydinisku lähestyy hitaasti mutta satavarmasti...
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/eac44407-e77d-418b-ae21-1db8a0104309 Venäläisten ärsyttäminen jatkuu, milloin menee kuppi nurin ja "uusi aurinko"2621156- 73971
Eikö olenkin niin, että
jos sinulla mies on ikävä, niin sinä otat yhteyttä vaikka sinua olisi kielletty. Jos, oikeasti tuntee ja haluaa, sitä taistelee.. eikös? Teen vain64954- 63927
- 102784