Minkä vuoksi ihmiset haluavat laittaa tietojaan Galleriaan? Se vielä ymmärrän, jos haluaa ympäripyöreästi jotain itsestään kertoa, mutta kuvan laittamista en ymmärrä.
Eikö netissä ole tarkoitus esiintyä anonyymisti?
Mikä on mielipiteenne?
Mitä ideaa Galleriassa?
13
1006
Vastaukset
- Rituli
Mitä ideaa on siinä, että rekisteröityy senkin seitsemällä nikillä ja käyttää vielä tusinan nikkiä lisäksi ilman rekisteröintiä.
Jos olisikin niin, että olisi käytettävä vain sitä rekisteröityä nikkiä, niin tietäisi, kenelle vastaa. Silloin siinä olisi ideaa.
Se on mielipiteeni. Enkä aio rekisteröityä ainakaan toistaiseksi.Taas paljastuu tietämättömyyteni, jostakin luin ,että kun chattiin otin rekkarin,sitä ei voinut vaihtaa.
Ei todella mitään järkeä ,jos noin on.
Ilmankos noita hyppii vaikka millä nikillä,minä en pysy mukana.
Olen kyllä niin itsepäinen,että kun olen ottanut,muuksi en muutu.
Harmitta moinen Skillania- ellumari
SkillaN kirjoitti:
Taas paljastuu tietämättömyyteni, jostakin luin ,että kun chattiin otin rekkarin,sitä ei voinut vaihtaa.
Ei todella mitään järkeä ,jos noin on.
Ilmankos noita hyppii vaikka millä nikillä,minä en pysy mukana.
Olen kyllä niin itsepäinen,että kun olen ottanut,muuksi en muutu.
Harmitta moinen Skillanianikkini vai en, mutta eilinen ilta oli kuin helvetin esikartanossa olisi ollut.
Syytettiin esiintynmisestä vaikka minä, Cheristä
"Maalaismieheen".Siis kaksi ääripäätä ja siinä välillä vaikka mitä.
Itse tiedän, että käytän vain tätä Ellumaria, mutta tuli mieleeni, että jospa joku alkaa kirjoitella vaikka mitä tällä samalla nimimerkillä, niin on jonkinlainen turva, kun samaa nikkiä ei nyt voi käyttää kukaan muu. - Petunia
SkillaN kirjoitti:
Taas paljastuu tietämättömyyteni, jostakin luin ,että kun chattiin otin rekkarin,sitä ei voinut vaihtaa.
Ei todella mitään järkeä ,jos noin on.
Ilmankos noita hyppii vaikka millä nikillä,minä en pysy mukana.
Olen kyllä niin itsepäinen,että kun olen ottanut,muuksi en muutu.
Harmitta moinen SkillaniaEi kerran rekisteröityä nikkiä voikaan vaihtaa, se on ihan totta. Mutta juju onkin siinä, että voi perustaa Suomi24:ään useamman sähköpostin ja rekata niihin kaikkiin uuden nikin.
Tiedän henkilön, jolla on ainakin kolme rekattua nikkiä. - Maalaismies
ellumari kirjoitti:
nikkini vai en, mutta eilinen ilta oli kuin helvetin esikartanossa olisi ollut.
Syytettiin esiintynmisestä vaikka minä, Cheristä
"Maalaismieheen".Siis kaksi ääripäätä ja siinä välillä vaikka mitä.
Itse tiedän, että käytän vain tätä Ellumaria, mutta tuli mieleeni, että jospa joku alkaa kirjoitella vaikka mitä tällä samalla nimimerkillä, niin on jonkinlainen turva, kun samaa nikkiä ei nyt voi käyttää kukaan muu.Hauskaa Ellumari, että meitä on lyöty kimppaan. Olet hieno nainen mielestäni, ei siinä mitään. Minä olen irrallinen metsämies pellon reunassa. Arvostan sinua. En halua rekisteröityä mihinkään. Eikä kukaan halua varastaa Kaurahatun nikkiä, se on kuin Lada autoista. Nyt tämä meni runolliseksi.
- ellumari
Maalaismies kirjoitti:
Hauskaa Ellumari, että meitä on lyöty kimppaan. Olet hieno nainen mielestäni, ei siinä mitään. Minä olen irrallinen metsämies pellon reunassa. Arvostan sinua. En halua rekisteröityä mihinkään. Eikä kukaan halua varastaa Kaurahatun nikkiä, se on kuin Lada autoista. Nyt tämä meni runolliseksi.
nikkiäsi, niinhän? Maalaismiestä?
Nykyiseen aikaan ei ehkä oikeita, todellisia "Kaurahattujakaan" kadehdita.
Ajattelin kaikkia noita EU:n direktiivejä ja varsinaisen maanviljelyn kannattamattomuutta maassamme.
Sanoitpa hauskasti.."se on kuin Lada autoista.
Nyt tämä meni runolliseksi."
Sitä lajia proosallis lyyrinen sekoitus, joka saa nauramaan. Petunia kirjoitti:
Ei kerran rekisteröityä nikkiä voikaan vaihtaa, se on ihan totta. Mutta juju onkin siinä, että voi perustaa Suomi24:ään useamman sähköpostin ja rekata niihin kaikkiin uuden nikin.
Tiedän henkilön, jolla on ainakin kolme rekattua nikkiä.jotain oppii.
En ahnehdi nikkejä,tyydyn tähän,kyllähän sitä ryvettäyytyy,mutta kestän ,kuin Nainen.- Maalaismies
ellumari kirjoitti:
nikkiäsi, niinhän? Maalaismiestä?
Nykyiseen aikaan ei ehkä oikeita, todellisia "Kaurahattujakaan" kadehdita.
Ajattelin kaikkia noita EU:n direktiivejä ja varsinaisen maanviljelyn kannattamattomuutta maassamme.
Sanoitpa hauskasti.."se on kuin Lada autoista.
Nyt tämä meni runolliseksi."
Sitä lajia proosallis lyyrinen sekoitus, joka saa nauramaan.Huomannet kai, matkan varrella sympatiani sinua kohtaan.
- ellumari
Maalaismies kirjoitti:
Huomannet kai, matkan varrella sympatiani sinua kohtaan.
koska itsekin olet minun mielestäni sympaattinen.
- Helena04
tiedustelin palstalla viisaimmiltani oikotietä omiin aikaisempiin kirjoituksiini, ja mielestäni sellaisen ohjelman synnyttäminen tänne palvelemaan ymmärsin olevan helppoa.
Nyt se on käytössä, kiitos. (Saanko ideapalkinnon!?;))
Nyt kirjoitukseni ovat tallennettuina omalla sivullani, tosin pelkällä rekisteröimättömällä Helenalla - Helenoita kun on ainakin kaksi - kirjoitetut "hukkuvat" muualle. Harvoinhan hakuun on tarvetta, mutta "järjestyksen vuoksi" on ihan kiva, että arkistoituu.
Siitä en pidä, kun profiilissa katsojan nimi kirjautuu. En käsitä sen tarpeellisuutta. Siitä sähähdinkin ja piilotin tietoni. Nyt tiedot ovat vain itseäni varten ja nimimerkkini siis vain rekisteröity.
Tässä suhteessa mieleni saattaa uudelleen muuttuakin, mutta nyt näin. "Eikö netissä ole tarkoitus esiintyä anonyymisti?"
Ei tällaista tarkoitusta ole. Eikä myöskään sellaista, että pitäisi esiintyä omalla nimellään.
Tietääkö Petunia, että on myös keskustelufoorumeita, joissa täytyy esiintyä omalla nimellään?- Petunia
Minähän esitin kysymyksen. Tuolla tavalla kun irrotit sen asiayhteydestä, saat sen näyttämään väitteeltä. Tarkoitukseni oli tosiaan vain kysyä mielipiteitä.
Vastauksena kysymykseesi, en tiedä. Ei ole sellaista foorumia vastaan sattunut. Mutta uskon kyllä, jos niin sanot.
- TeeTee
Minusta tämä rekisteröiminen on ihan hyvä juttu. On tullut huomattua, että toisaalla omaakin nikkiäni on kiusallaan käyttänyt joku muu luoden minusta aivan toisenlaista mielikuvaa. Ei kiva! Siltä välttyy rekisteröinnillä. Se taas, avaako Galleria-sivun itsestään tai mitä antaa siellä itsestään tietää, on taas ihan toinen juttu ja oman harkinnan tulos, toivottavasti. Liikoja tietoja ei kannata itsestään sielläkään revitellä. Tullaan siis virtuaalitutuiksi samoilla nimimerkeillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude14913178Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t729621Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h959113Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k207746Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk386724Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1486148Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri153124En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen
Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä3911199Aikuisten säälittävä käytös
Mikä mahtaa aikuisia hiertää ja mistä näin kovaa että alaikäisen pahoinpitelyn jälkeen vielä kirjotellaan täällä. Sana v71154YLE: Stora Enso Imatra aloittaa yyteet
www.hs.fi/talous/art-2000011528377.html Yle: Stora Enso aloitti muutosneuvottelut Imatran-tehtailla Metsäteollisuus|Yl84990