Lenkkeilyttäjää

Kipsi

Hei! Meillä on vähän hankala tilanne avopuolisoni kanssa, koska itse joudun jalkaleikkaukseen ja useammaksi kuukaudeksi "yksijalkaiseksi" ja meillä on koira. Koiramme on iso sekarotuinen leikattu uros, ikää hänellä on reilu 2 vuotta. Hihnassa yleensä ihan perus kiltti, osaa käskyt istu, maahan, sivu yms. plussana muutamia temppuja. Vapaana en vieraiden anna pitää koska tutuillakin karannut. Ainoa ongelma on remmirähinä muille koirille, muuten koira on luonteensa puolesta ihan huippu. :) Ja tämän remmiräyhäämisen kanssa tehdään koko ajan töitä koirakouluttajan kanssa.

Asumme siis Tammelassa, forssan lähellä. Eli jos kaipailet lenkkeily seuraa niin täältä löytyy ja saa jopa pientä palkkiota päälle ;)

Alaikäisille ja täysin kokemattomille koiraani en anna tuon remmirähinän ja ison koon takia.

3

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dljchfijc

      Mulla oli sama tilanne aiemmin, kaksi isoa lenkitettävää ja jalka poikki. Apu löytyi 4h- yhdistyksen kautta, aikuinen kokenut koiranulkoiluttaja kohtuullista maksua vastaan. Valitettavasti ei päässyt kuin kolmesti viikossa, mutta oli siitäkin apu puolisolleni, joka joutui yksin huolehtimaan kaikesta.

    • topi-rekku

      Heips, laitappas tuonne tuo ilmoituksesi, niin voit löytää teidän läheltäkin lenkittäjän....http://www.dogia.fi/

    • topi-rekku

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      148
      2493
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      180
      1728
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1598
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      69
      1543
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      6
      955
    6. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      80
      938
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      871
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      61
      846
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      188
      834
    10. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      61
      808
    Aihe