eli asensin äsken uuden äänikortin koneeseen (soundblaster live 5.1) ja kun meinasin innoissani ruveta kuuntelemaan musiikkia niin kaiuttimista ei kuulunut mitään muuta kuin suhinaa ja musiikki hiukan taustalla, kuitenkin niin ettei siitä saa selvää. Minulla on kytketty stereot koneeseen aux:in kautta, mutta kokeilin myös normaaleilla tietokoneenkaiuttimilla, mutta lopputulos oli sama. Olisiko Jollakin teistä vihjeitä miten äänet saisi kuulumaan? Kiitos Avusta!!
Mikä vikana?
6
429
Vastaukset
- kio
asentanut SB:n mukana tulleet ohjelmat, mm. mixserin? Jos, mene mixseriin ja tee tarvittavat säädöt ja valinnat ohjelmalähteistä.
- ei tietää
asentanut mukana tulleet mikserin ja muut, mutta siellä ovat asetukset kohdallaan ainakin minun silmääni. Minusta tuntuu että tässä on joku todella pieni asia, joka tekee tuon. Mutta lisää vihjeitä kaivataan! Kiitos jo etukäteen!!
- kokeile
Kato nyt vaikka ensiksi asetuksista ettei äänet ole poissa päältä.
- minähä se
ei ole siis. onko muita vinkkejä? itseäni alkaa ruveta jo vähitellen pännimään tämä koko systeemi.Mutta uudet vinkit ei olis pahitteeks.Kiitos!
- Tur0
minähä se kirjoitti:
ei ole siis. onko muita vinkkejä? itseäni alkaa ruveta jo vähitellen pännimään tämä koko systeemi.Mutta uudet vinkit ei olis pahitteeks.Kiitos!
Onkos kaiuttimissasi vahvistin? Eli mitkä kajarit? Jos yrität jollain vanhoilla passiivikaiuttimilla saada ääntä niin eipä onnaa. Tarvitset aktiivikajarit...
- Onko?
Onkos kaiuttimissasi vahvistin? Eli mitkä kajarit? Jos yrität jollain vanhoilla passiivikaiuttimilla saada ääntä niin eipä onnaa. Tarvitset aktiivikajarit...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1016259
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h814839Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1003101Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p302932Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262165Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191546Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3371111Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?921110Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311036- 48804