Apua Sptifyn käyttöön

minulla on premium versio ja pitäisi saada tallennetua musaa läppärille ja sieltä Sony walkmanniin . yksinkertaiset ohjeet kiitos etukäteen
12103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Yksinkertaiset ohjeet tiettävästi Spotifysta ei voi kopioida.

Äänestä
  • Mikä tahansa ääninauhuri käy, mutta helppouden kannalta joku stream recorder -tyyppinen tallennin joka nimeää biisitkin eikä tallenna vain putkeen.

    Äänestä

  • Asentaa mainosohjelman koneelle. Mikä hitto siinä on, että nykyään ilmaisohjelmat eivät ole enää ilmaisohjelmia?

    Äänestä

On ne ilmaisia. Ilmaisuuden hinta on vain noi lisäohjelmat jotka tosin yleensä voi ruksia pois jo asennusvaiheessa jos vain on tarkkana.

Äänestä

Kannattaa suoraan ladata sitten TBP:stä ne musiikit kunnon laadulla, nopeammin, kätevämmin jne.
Ihan yhtä "laitonta" touhua tuokin on, harvinaisen huonolaatuista säheltämistä vaan.

Äänestä
  • Komppaan vahvasti. Miksi nähdä noin paljon vaivaa, kun piratebaysta tmv saa samat parempilaatuisena paljon helpommin ja nopeammin?

    Äänestä

Kiinnijäämisen riski on musiikinlatauksissa kohtuu suuri.

Äänestä
  • No ei todellakaan ole. 1 / 1000000000000000? Onhan se suurempi kuin 1 / 1000000000000000000000000000 tossa rippaamisessa, eli "kohtuu suuri".

    Pari näytösoikeudenkäyntiä, lähinnä USAssa ja näköjään tehoo joihinkin?

    Äänestä

Suomessa niitä valvotaan aktiivisesti. Moni on jäänyt kiinni ladatessaan uusia levyjä vertaisverkon kautta.

Äänestä
  • No ei todellakaan valvota aktiivisesti. Moni, eli tosiaan alle 10 ihmistä kymmenistä ellei sadoista tuhansista. Pelkkiä pr temppuja ovat olleet.

    Lisäkseen jos menee oikeuteen, voittaa sen varmasti, sillä sitä "valvontaa" tekee yhdistykset laittomasti ja laittomin keinoin. Moni ei ole mennyt kun pelkää häviävänsä, ei tiedä oikeuksiaan ja joutuisi käyttämään omaa rahaa.

    Reactorin tapaus on taas asia erikseen kun pyydettiin rahaa, jolloin sovellettavissa onkin eri lait.

    Äänestä

  • "Suomessa niitä valvotaan aktiivisesti. Moni on jäänyt kiinni ladatessaan uusia levyjä vertaisverkon kautta."

    Onhan se lataaminen laitonta, mutta ei rangaistavaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


musamimmi1 kirjoitti:

minulla on premium versio ja pitäisi saada tallennetua musaa läppärille ja sieltä Sony walkmanniin . yksinkertaiset ohjeet kiitos etukäteen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu