Paha maku suuhun Viking Linelta

tbb1997

Moron! Olin 9.-10.8 Viking Gracella, ja näin siellä sellasen tosi mukavan näkösen valokuvaaja.

No oltiin sitte nyt perjantai-lauantai risteilyllä, ja näin saman miehen.

Sitten kun juttelin Hänen kanssaan, niin lisäsimme toisemme Facebookissa. No nyt maanantaina tämä kyseinen mies sanoi, että ei voi olla mun kaveri, koska mä oon liian nuori (17v), MUTTA kuitenkin haluaa mun 7v pikkusiskon kaverikseen. Onko tässä nyt jotain ihmeellistä?

Ja eilen tämä mies käski minun lähettää jollekin sen kaverille viestiä, ja hymiöitä ja sydämiä. No eipähän oo vastannut.

Ja pahinta tässä on se, että kun mä oikeasti tykästyin siihen ihmiseen. Mä kysyin, että ollaanko me kavereita, no Hän vastas, että: "Yes we are, why not?". Mä oon tullu niin monta kertaa petetyks tässä maailmassa, että ei oo tosikaan. Ja sitte, ku mä vielä rakastan laiva matkustamista, ja tykästyin Graceen. Tää on nyt vähän huononpi homma.

Mitä mun pitäs tehä?

Ja kiitos, asiallisia vastauksia!

1

310

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vai vielä viiii

      Voi sitä viikinkiä, kun tekee tällaista.
      Jos/kun olet alaikäinen, etsi joku asiallinen aikuinen (mummo, vaari,kummi, täti, eno...) elämänvalmentajaksesi, ettet ihan hölmöjä tee. Vanhemmat ei näytä oikein onnistuneen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      128
      5276
    2. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      188
      4980
    3. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      85
      3464
    4. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      108
      2998
    5. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      25
      2341
    6. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      237
      1771
    7. Muistatko vielä minä vuonna tavattiin ekan kerran?

      Sun katse sulatti mut...
      Ikävä
      106
      1342
    8. Toivottavasti odotat minua

      Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.
      Ikävä
      82
      1335
    9. Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä

      Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.
      Ikävä
      137
      1042
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      74
      1030
    Aihe