Varjoäänestys!

bbvarjoaanestys

14

489

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kemiin

      Toivottavasti Jussi lähtee.

    • vaihda

      Kysymyksenasettelu on väärin.
      Kun häätöäänestys on plussaäänestys niin varjoäänestyksessä pitäisi silloin kysyä että kenen haluat jäävän.

      Nykyinen kysymys on miinusäänestystä varten jollaista ei ole BB:ssä.

    • bbvarjoaanestys

      Katsotaan seuraavassa äänestyksessä. Tämä toiminto oli käytössä myös viime vuonna ja osu paremmin kohdilleen yhteensä kuin bbplazan pelkkä plusäänestys.

    • jonifani

      Armi, Jussi, Markku vai Tuulikki?

      Toivottavasti Armi joutuu pois nyt, koska äiti-poika pari alkaa vasta nyt hieman avautua. Jennaa eniten inhoavana toivon myös Jennan saavan pian tarpeeksi häätöääniä ja Markku sekä Tuulikki ovat Jarnon ohella potentiaalisimmat Jennan äänestäjät.

      Jussi nyt on oma lukunsa, joka saisi vielä jonkin aikaa höyrytä junaansa eteenpäin ja pudota sitten aikanaan, kun kunnon draama on saatu nähtyä ja Jussi näin kaluttu loppuun. Jussihan tulee häätöäänestyksissä säilymään jatkossakin, ei huolta...

      Armilla on näistä neljästä vähiten mitään erityistä annettavaa, vaikka tiukka akka onkin. Tuulikki kuitenkin ajaa saman asian, joten mieluummin Armi pois ensin.

    • 13+8

      Veikkaan että Jussi häädetään sunnuntaina.

      Jussin "käsi" näyttää tyhjältä. Pelasiko korttinsa liian aikaisin vai vieläkö löytyy mieheltä ässää hihasta? Jos löytyy niin mihin se riittää ja olisi jo syytä alkaa iskemään pöytään, huomenna voi olla jo liian myöhäistä.

      Jos äänestyksessä voisi antaa myös miinuspisteitä, veikkaukseni olisi Armi.

      Armi oli edellisessä häätö-äänestyksessä toistuvasti lähtijän paikalla, mutta äänestäjänsä pitivät huolen että Armi sai jäädä taloon. Jos miinusääniä saisi antaa, niitä ropisisi Armille nyt niin tuhottomasti että puolesta äänestäjien panos tuskin riittäisi pitämään Armia talossa.

      Ns. Villikortti putoaja olisi Tuulikki.

      Jollei Jussi jo olisi kompastunut omaan nokkeluuteensa, veikkaisin hänen sijaansa Tuulikkia seuraavana häädettäväksi asukkaaksi. Tuulikki ei ole tuonut bb-taloon mukanaan mitään sellaista itsestään jota ei jo farmi ohjelmassa olisi nähty. Paitsi tietysti poikansa Markun, joka on nyt myöskin häätö-äänestyksessä. Heidän keskinäisessä äänestyksessä Markku vetäisi varmasti pidemmän korren. Talon kaikki muut asukkaat ovat valitettavasti kiinnostavampia kuin Tuulikki, jollei jo pudonnutta Annea ja talosta poistettua Tommya lasketa mukaan. Jos Jussi olisi malttanut pitää mölyt mahassa ja lunastanut lupauksiansa, unohtamatta ns. "itseään heikompien asukkaiden" suolaamista, olisi seuraavaksi häädettävä asukas ollut Tuulikki.

      Markun putoamiseen tässä vaiheessa en jaksa uskoa missään tapauksessa, jollei sitten Markun "fanit" satu olemaan yhtä "laiskoja, huolimattomia ja välinpitämättömiä" kuin Markku itse on talossa ollut.

    • bb87y

      Aika varmaa on, että Jussi ei lähde. Enkä haluakkaan Jussia ulos.
      MInua ei Jussi ole lainkaan ärsyttänyt. Miehinen mies.
      Homot joutaa enemmin hiiteen talosta.

    • parannus

      Kauden aikaisempien varjoäänestyksien tulokset voisi jättää sivuille johonkin arkistoon.

    • Jonifani

      No niin, mielenkiintoista on Jonathanin läsnäolo äänestyksessä Jussin paikalla. Muutenhan häätöäänestysnelikko onkin sama kuin edellisellä viikolla. Ehkäpä Jussin jälkeen onkin Jonathanin vuoro?

      Jonathan on ollut toinen näkyvä ja mielipiteitä jakava persoona talossa alusta asti Jussin ohella. Jussin tippuminen oli hieman yllätys, vaikka tulkitsen sen niin että Jussi tippui miinusäänillä, jotka muuttuivat kilpailijoiden plusääniksi. Jonathanilla lienee liian paljon faneja jotta putoaisi jo nyt?

      Toivottavasti Jonathan putoaa.

      Äiti-poika-parista mieluummin putoaisi turhanpäiväinen Markku. Tuulikin meno muuttuisi varmasti, kun ei tarvitsisi murehtia pojan pärjäämistä aidan takana. Olisi kiinnostavaa nähdä millä tavalla. Jos Tuulikki puolestaan putoaisi ei se Markkua hetkauttaisi mitenkään. Eikä ketään muutakaan talossa. Äiti-poika-paria voisi kuitenkin vielä tarkkailla ainakin viikon, että näkee mitä tapahtuu jos vaikka kireähermoiselta vaikuttava Markku pimahtaa yms.

      Armin putoaminen olisi vähiten merkittävä tapaus, mutta Armissa on potentiaalia. Ihan jo Jonathanin kiusaksi olisi hienoa nähdä Jonathanin putoavan ennen Armia.

    • justiinsa..

      Jonathan ulos, niin on kyllä naurussa pitelemistä. Siitäpähän saisi päällepäsmäri. Hahhaa.

    • bbvarjoaanestys

      Kilpailu varjoäänestyksen sivuilla! Tarjolla loppukauden kattava 24/7 koodi. perustele miksi juuri sinä tarvitset koodin. Paras perustelu palkitaan.

      http://www.freewebs.com/bbvarjoaanestys

      Sunnuntaista lähtien myös varjoäänestyksen ja oikean lopputuloksen prosentit arkistoidaan erilliselle sivulle josta niitä voi tarkastella.

    • ulos

      Jonathan ulos. Se on talossa suunapäänä. Vetää narusta koko porukkaa.
      SUURI PELURI

    • Jonifani

      Toivottavasti nyt ois Jarnon vuoro lähteä. Suurisuinen sovinisti, ärsyttävä möykkääjä ja aika tylsä tyyppi vaikka onkin paljon äänessä.

      Ilmeisesti kuitenkin Janne tippuu, koska on myöhemmin tulleena jäänyt etäisemmäksi, vaikka onkin sosiaalinen ja reipas tyyppi. Mutta tuskin on uskollisia faneja tarpeeksi.

    • PissinJuppeli

      Ei taida löytyä Jonathanille haastajaa tässä äänestyksessä. Paha mennä tässä vaiheessa sanomaan kuka tulee lähtemään sunnuntaina talosta.

      Arvaukseni on seuraavanlainen

      Tuulikki häviää äänestyksessä niukasti Jannelle ja joutuu siis häädetetyksi.

      LISÄKSI Big Brother poistaa JONATHANIN talosta lukuisten sääntörikkomusten seurauksena.
      Jonathan on saanut jo VAKAVAN varoituksen aiemmin, jonka yhteydessä BB lupasi seuraavista rikkeistä tiukan linjan rangaistuksia kuten suoraan häätöäänestykseen joutumista tai talosta poistaminen. Puhuttelun jälkeenkin hän on toistuvasti rikkonut sääntöjä ja nythän Jonathan on häätöäänestyksessä asukkaiden nimeämänä. Jos Jonathanille aiotaan antaa rangaistus tällä viikolla, ei jää juurikaan vaihtoehtoja mikä rangaistus voisi olla.

      Toisaalta, rangaistus voi olla taas jonkin kilpailusta voitetun hyödykkeen siirtyminen vastapuolelle nautittavaksi tms. sillä ei Jonathan ole ainoa joukkueestaan joka jatkuvasti rikkoo talon sääntöjä.

      Niin tai näin, veikkaan että Tuulikki häädetään sunnuntaina ja Jonathan poistetaan talosta rangaistuksena sääntörikkomuksistaan.

    • vanhus kotii

      tuulikki ulos! kiero ko mikä ja liian vanha taloon. ärsyttävä kaksnaamane mummo kotii

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2472
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1642
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      655
      1079
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      972
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      926
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      885
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      83
      760
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      33
      736
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      71
      728
    Aihe