Varjoäänestys!

bbvarjoaanestys

14

459

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kemiin

      Toivottavasti Jussi lähtee.

    • vaihda

      Kysymyksenasettelu on väärin.
      Kun häätöäänestys on plussaäänestys niin varjoäänestyksessä pitäisi silloin kysyä että kenen haluat jäävän.

      Nykyinen kysymys on miinusäänestystä varten jollaista ei ole BB:ssä.

    • bbvarjoaanestys

      Katsotaan seuraavassa äänestyksessä. Tämä toiminto oli käytössä myös viime vuonna ja osu paremmin kohdilleen yhteensä kuin bbplazan pelkkä plusäänestys.

    • jonifani

      Armi, Jussi, Markku vai Tuulikki?

      Toivottavasti Armi joutuu pois nyt, koska äiti-poika pari alkaa vasta nyt hieman avautua. Jennaa eniten inhoavana toivon myös Jennan saavan pian tarpeeksi häätöääniä ja Markku sekä Tuulikki ovat Jarnon ohella potentiaalisimmat Jennan äänestäjät.

      Jussi nyt on oma lukunsa, joka saisi vielä jonkin aikaa höyrytä junaansa eteenpäin ja pudota sitten aikanaan, kun kunnon draama on saatu nähtyä ja Jussi näin kaluttu loppuun. Jussihan tulee häätöäänestyksissä säilymään jatkossakin, ei huolta...

      Armilla on näistä neljästä vähiten mitään erityistä annettavaa, vaikka tiukka akka onkin. Tuulikki kuitenkin ajaa saman asian, joten mieluummin Armi pois ensin.

    • 13+8

      Veikkaan että Jussi häädetään sunnuntaina.

      Jussin "käsi" näyttää tyhjältä. Pelasiko korttinsa liian aikaisin vai vieläkö löytyy mieheltä ässää hihasta? Jos löytyy niin mihin se riittää ja olisi jo syytä alkaa iskemään pöytään, huomenna voi olla jo liian myöhäistä.

      Jos äänestyksessä voisi antaa myös miinuspisteitä, veikkaukseni olisi Armi.

      Armi oli edellisessä häätö-äänestyksessä toistuvasti lähtijän paikalla, mutta äänestäjänsä pitivät huolen että Armi sai jäädä taloon. Jos miinusääniä saisi antaa, niitä ropisisi Armille nyt niin tuhottomasti että puolesta äänestäjien panos tuskin riittäisi pitämään Armia talossa.

      Ns. Villikortti putoaja olisi Tuulikki.

      Jollei Jussi jo olisi kompastunut omaan nokkeluuteensa, veikkaisin hänen sijaansa Tuulikkia seuraavana häädettäväksi asukkaaksi. Tuulikki ei ole tuonut bb-taloon mukanaan mitään sellaista itsestään jota ei jo farmi ohjelmassa olisi nähty. Paitsi tietysti poikansa Markun, joka on nyt myöskin häätö-äänestyksessä. Heidän keskinäisessä äänestyksessä Markku vetäisi varmasti pidemmän korren. Talon kaikki muut asukkaat ovat valitettavasti kiinnostavampia kuin Tuulikki, jollei jo pudonnutta Annea ja talosta poistettua Tommya lasketa mukaan. Jos Jussi olisi malttanut pitää mölyt mahassa ja lunastanut lupauksiansa, unohtamatta ns. "itseään heikompien asukkaiden" suolaamista, olisi seuraavaksi häädettävä asukas ollut Tuulikki.

      Markun putoamiseen tässä vaiheessa en jaksa uskoa missään tapauksessa, jollei sitten Markun "fanit" satu olemaan yhtä "laiskoja, huolimattomia ja välinpitämättömiä" kuin Markku itse on talossa ollut.

    • bb87y

      Aika varmaa on, että Jussi ei lähde. Enkä haluakkaan Jussia ulos.
      MInua ei Jussi ole lainkaan ärsyttänyt. Miehinen mies.
      Homot joutaa enemmin hiiteen talosta.

    • parannus

      Kauden aikaisempien varjoäänestyksien tulokset voisi jättää sivuille johonkin arkistoon.

    • Jonifani

      No niin, mielenkiintoista on Jonathanin läsnäolo äänestyksessä Jussin paikalla. Muutenhan häätöäänestysnelikko onkin sama kuin edellisellä viikolla. Ehkäpä Jussin jälkeen onkin Jonathanin vuoro?

      Jonathan on ollut toinen näkyvä ja mielipiteitä jakava persoona talossa alusta asti Jussin ohella. Jussin tippuminen oli hieman yllätys, vaikka tulkitsen sen niin että Jussi tippui miinusäänillä, jotka muuttuivat kilpailijoiden plusääniksi. Jonathanilla lienee liian paljon faneja jotta putoaisi jo nyt?

      Toivottavasti Jonathan putoaa.

      Äiti-poika-parista mieluummin putoaisi turhanpäiväinen Markku. Tuulikin meno muuttuisi varmasti, kun ei tarvitsisi murehtia pojan pärjäämistä aidan takana. Olisi kiinnostavaa nähdä millä tavalla. Jos Tuulikki puolestaan putoaisi ei se Markkua hetkauttaisi mitenkään. Eikä ketään muutakaan talossa. Äiti-poika-paria voisi kuitenkin vielä tarkkailla ainakin viikon, että näkee mitä tapahtuu jos vaikka kireähermoiselta vaikuttava Markku pimahtaa yms.

      Armin putoaminen olisi vähiten merkittävä tapaus, mutta Armissa on potentiaalia. Ihan jo Jonathanin kiusaksi olisi hienoa nähdä Jonathanin putoavan ennen Armia.

    • justiinsa..

      Jonathan ulos, niin on kyllä naurussa pitelemistä. Siitäpähän saisi päällepäsmäri. Hahhaa.

    • bbvarjoaanestys

      Kilpailu varjoäänestyksen sivuilla! Tarjolla loppukauden kattava 24/7 koodi. perustele miksi juuri sinä tarvitset koodin. Paras perustelu palkitaan.

      http://www.freewebs.com/bbvarjoaanestys

      Sunnuntaista lähtien myös varjoäänestyksen ja oikean lopputuloksen prosentit arkistoidaan erilliselle sivulle josta niitä voi tarkastella.

    • ulos

      Jonathan ulos. Se on talossa suunapäänä. Vetää narusta koko porukkaa.
      SUURI PELURI

    • Jonifani

      Toivottavasti nyt ois Jarnon vuoro lähteä. Suurisuinen sovinisti, ärsyttävä möykkääjä ja aika tylsä tyyppi vaikka onkin paljon äänessä.

      Ilmeisesti kuitenkin Janne tippuu, koska on myöhemmin tulleena jäänyt etäisemmäksi, vaikka onkin sosiaalinen ja reipas tyyppi. Mutta tuskin on uskollisia faneja tarpeeksi.

    • PissinJuppeli

      Ei taida löytyä Jonathanille haastajaa tässä äänestyksessä. Paha mennä tässä vaiheessa sanomaan kuka tulee lähtemään sunnuntaina talosta.

      Arvaukseni on seuraavanlainen

      Tuulikki häviää äänestyksessä niukasti Jannelle ja joutuu siis häädetetyksi.

      LISÄKSI Big Brother poistaa JONATHANIN talosta lukuisten sääntörikkomusten seurauksena.
      Jonathan on saanut jo VAKAVAN varoituksen aiemmin, jonka yhteydessä BB lupasi seuraavista rikkeistä tiukan linjan rangaistuksia kuten suoraan häätöäänestykseen joutumista tai talosta poistaminen. Puhuttelun jälkeenkin hän on toistuvasti rikkonut sääntöjä ja nythän Jonathan on häätöäänestyksessä asukkaiden nimeämänä. Jos Jonathanille aiotaan antaa rangaistus tällä viikolla, ei jää juurikaan vaihtoehtoja mikä rangaistus voisi olla.

      Toisaalta, rangaistus voi olla taas jonkin kilpailusta voitetun hyödykkeen siirtyminen vastapuolelle nautittavaksi tms. sillä ei Jonathan ole ainoa joukkueestaan joka jatkuvasti rikkoo talon sääntöjä.

      Niin tai näin, veikkaan että Tuulikki häädetään sunnuntaina ja Jonathan poistetaan talosta rangaistuksena sääntörikkomuksistaan.

    • vanhus kotii

      tuulikki ulos! kiero ko mikä ja liian vanha taloon. ärsyttävä kaksnaamane mummo kotii

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      112
      6945
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      391
      6621
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      65
      3337
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      128
      2889
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      109
      2484
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      38
      2039
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1834
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      21
      1697
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1367
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      74
      1257
    Aihe