Puhdistautuminen on tärkeätä lastentekovaiheessa.
Jo enne Hoo hetkeä, viikkoja.. ennen pitää paastota, syödä terveellisesti, antaa kumppanilleen mahdollisimman paljon huomiota ja rakkautta.
Hyvä ruokavalio on kasvisvalio. Erittäin tehokasta on luomu raaka-ravinto, jolla keho puhdistuu tehokkaasti kuona-aineista. Kuona-aineet vaikuttavat vahingollisesti.
Lapsia tehdään hyvin mielin, onnellisina eikä kiireessä, stressaantuneina. Lapsia tehdään rakkaudessa ja yhteisymmärryksessä. Lapsia tehdään rakkaudesta puolisoon, onnesta.
Lapsia tehdään hetkenä kun on aikaa vain toisilleen ja on aikaa vain olla tekemättä mitään. Harhailla metsässä, istua kamiinan vieressä, kylpeä.
Lasten teko on henkistä ja fyysistä puhdistautumista. Meditatiivistä eloa ja intoa ja iloa!
Muu on kohtalon armoa.
Kiinalaiset neuvoivat, että lapsia ei pidä tehdä luonnon mullistuksien aikana tai täyden jättikuun naikana, sillä lapsista tulee "ylikorostuneita". Lapsia tehdään normaalioloissa toisia rakastaen.
Kiinalaiset ovat menneet niinkin pitkälle lasten teossa, että jo ennakkoon he laskevat mikä horoskooppimerkki on tervetullut perheeseen ja pyrkivät lasten saantia tiettynä aikana. Lohikäärmet ovat kaikista suositumpia ja hevoset vähiten. Mutta ajatelkaa jos kaikki olisivat lohikäärmeitä? Olisiko sodan paikka?
Lapsia pitää toivoa.
Ja olla erittäin rohkea astua tuntemattomaan. Lapset ovat elämän perusta eikä työ, yhteiskunta-asema, rikkaudet ym.
Lapsia voi ja pitää tehdä nuorina. Kuka uskaltaa heittää elämälle haasteen, varsinkin egoistisenä nykyaikana? Kuka tuntee LUOPUMISEN merkityksen, että luopuu vapaaehtoisesti omasta itsestään rakkaan lapsensa vuoksi? Kukaa ekana huomaa elämän tyhjänpäiväisyyttä ilman perhettä?
Kunnia nuorille Äideille! Heissä on voimaa ja tulevaisuutta!
Nuoren Pyhän Äidin lasten teko
7
158
Vastaukset
- rento odottelu
Kun mies on tullut, niin nainen asettuu makaamaan selälleen ja heittää jalat ylös esim. seinää vasten, polvet koukussa, niin tämä edesauttaa sperman matkustelua. Naisen pitää makaa selällään tovin eikä peseytyä aivan heti. Pitää odottaa.
Lähetyssaarnaja on paras.- ei päihteitä
Ei yhtään päihteitä, siis ei yhtään!
se on mahdollista - brrrr
ei päihteitä kirjoitti:
Ei yhtään päihteitä, siis ei yhtään!
se on mahdollistaeikä kemiapillereitä!
- Ph.Delämään LastenTeosta
brrrr kirjoitti:
eikä kemiapillereitä!
oppinut on turhan tärkeä, kun taas nuori äiti/isä on aidommillaan. Nuoruuden tango on vauhdikasta, mutta ihmisen identiteetti kehittyy eteenpäin vain perhelisäyksen kautta, eikä Ph.D arvoasemien kautta, tahtosittepa ta ette.
Siksi nuoruuden Tango on Pyhää! ja jotka uskaltautuivat, ovat oikeita sotureita älykkäämmästä päästä.
Ihmisen luonnollinen oppineisuus on lasten tekoa! - synnytys proffa
Ph.Delämään LastenTeosta kirjoitti:
oppinut on turhan tärkeä, kun taas nuori äiti/isä on aidommillaan. Nuoruuden tango on vauhdikasta, mutta ihmisen identiteetti kehittyy eteenpäin vain perhelisäyksen kautta, eikä Ph.D arvoasemien kautta, tahtosittepa ta ette.
Siksi nuoruuden Tango on Pyhää! ja jotka uskaltautuivat, ovat oikeita sotureita älykkäämmästä päästä.
Ihmisen luonnollinen oppineisuus on lasten tekoa!Biologinen pointti on se, että ensin lasten teko ja sitten jos yhtään, niin kun on vapaa, opiskelua vaikka kahdeksi Ph.D:ksi jos on tarvetta.
Eipä yhteiskunta jaksa jakaa ihmisiä noihin yliopistoprofessoreihin, joiden synnytysikä on 40 vuotta ja nuoriin isiin/äitiin, joiden synnytysikä on 17 vuotta. Annan palkintoni (asunto ja toimeentulo) nuorille isille ja äidille. Yhteiskunta haluaa vain professoreita. Kaikista ei voi tulla professoreita, muuten ei olisi enää ketään ketä opettaa. - Tahdon Lähettiläs
synnytys proffa kirjoitti:
Biologinen pointti on se, että ensin lasten teko ja sitten jos yhtään, niin kun on vapaa, opiskelua vaikka kahdeksi Ph.D:ksi jos on tarvetta.
Eipä yhteiskunta jaksa jakaa ihmisiä noihin yliopistoprofessoreihin, joiden synnytysikä on 40 vuotta ja nuoriin isiin/äitiin, joiden synnytysikä on 17 vuotta. Annan palkintoni (asunto ja toimeentulo) nuorille isille ja äidille. Yhteiskunta haluaa vain professoreita. Kaikista ei voi tulla professoreita, muuten ei olisi enää ketään ketä opettaa.kyllä ihisillä on sen verran järkeä ja voimaa - muuten eivät olisi ihmisiä - että pysyisivät avioparit yhdessä KOKO ELÄMÄ.
Yksi elämä per yksi avioliitto.
Voitte olla vapaita, mutta älkää olkoon tyhmiä. Käyttäkää KAIKEN TAHDON VOIMANNE RAKKAUDEN PUOLESTA. - Anonyymi
Tahdon Lähettiläs kirjoitti:
kyllä ihisillä on sen verran järkeä ja voimaa - muuten eivät olisi ihmisiä - että pysyisivät avioparit yhdessä KOKO ELÄMÄ.
Yksi elämä per yksi avioliitto.
Voitte olla vapaita, mutta älkää olkoon tyhmiä. Käyttäkää KAIKEN TAHDON VOIMANNE RAKKAUDEN PUOLESTA.Lapsen teko ei vaadi mitään muuta kuin sukukypsät puolisot kaikki muu on huuhaata.
E itarvita mitään jalkojen ylösnostelua ta ipaastoja,siittiöt kun ui vikkelästi muutenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?3554640Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4763291- 752281
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3451707Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-2121621Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.1811620- 1061275
Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal761260Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121167K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali81132