Eikös niille kuulu ilmainen ylöspito?
Nato-joukot lihomaan Suomeen
Rovasti kypärä
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kuulin iltapäivällä, että Obaman vierailu maksoi isäntämaalle 30.000€ h.
varma tieto. Onko tieto oikeasti tosi vai vailla pohjaa. Linkki kiitos.
Ottaa ne varmasti omat eväät mukaan. Kuka täällä haluaisi syödä, suolalohta, puolukkaa, lakkoja, poronpaistia, verilettuja, ohrarieskaa, marinoitua broilerinkoipea?
Mikä rovasti? Tuskin Nato kovin uskonnollinen yhteisö on.
Aloittaja lie ottanut nikikseen Rovasti Kypärän kypäräpäisestä isomahaisesta liperikaulaisesta papista, joka edusti kokoomusta Karin piirroksissa.
Niin taisi. Kokoomus kuulemma on Natoon kallellaan. Miksiköhän? Kuten tiedämme itärajaa on 1200 km. Ei kannattaisi innostua Natosta.
Pitkä on itärajamme
http://fi.wikipedia.org/wiki/Suomen_ja_Venäjän_raja
En tiennyt googlettamatta, että se pohjoisesta alkaa Muotkavaaralta ja päätyy Suomenlahteen.
Oliko muuten Kuolan niemimaa ennen sotia kokonaan Suomen puolella? Meillä oli ennen meriyhteys Pohjoiselle jäämerelle. Liinahamari oli suomalainen satama.
Teetkö aloituksia urakalla, vai metritavarana?