Jonin kaltaiset ihmiset ovat täysin turhia tässä maailmassa.
Joni on turha ihminen.
7
189
Vastaukset
- sählämi
Eivät tosiaan ole! Joni on suloinen ja kiltti, mikä lie sinä olet ?
- Faktaheikki-12282288
Sulla on näköjään vaikeuksia hyväksyä joitain tosiasioita.
- Faktaheikki-12282288
sählämille siis tuo vastaus.
- jatta4
En ole uskovainen sanan varsinaisessa merkityksessä, mutta sen uskon, että kaikki me ollaan yhdenvertaisia tänne syntyessämme. Uskon myös, että ihmisen hyvyyden määrittää se, kuinka hyvin me kohtelemme muita ihmisiä. Joni on mielestäni suloinen mutta pitää muistaa, että hän on myös kovin nuori, joten joskus voi ylilyöntejä sattua kuten muillekin ikäisilleen. Minä pidän Jonista paljon.
- ohoh
Joni on mahtava, ei mikään mielistelijä, mutta tosi viihdyttävä .
Tämä aikuisten miesten leikkikenttä on muuten sitä vittua ja muuta manaamistä,Jarno on järkyttävä meuhkaaja. - F-Heikki
Totta on että joni on turha ihminen tässä maailmassa. Maailma ei tarvitse jonia mihinkään, joten joni on turha. Olkaa mitä mieltä olette mutta tämä on fakta.
Mihinkäs Heikki kuvittelet maailman tarvitsevan sinua tai kaveriasi tai serkkuasi jne? Lähes kaikki maailman ihmiset ovat lopulta turhia. Vain muutama poikkeusyksilö kustakin ikäluokasta tekee jotain sellaista, jolla ihan oikeasti on merkitystä.
Yleensä ihmisillä on merkitystä vain omalle suppealle lähipiirilleen, ei sen enempää.
Joni saattaa olla hyvin merkityksellinen ihminen jollekin uroshomolle, jonka kanssa elää onnellisesti neitihomona. Jonilla saattaa olla yhteiskunnallista merkitystä esimerkiksi vaatekaupan myyjänä jne.
Joten: pää kiinni ääliö!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2093604Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen133396Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä872586Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92175Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling512075Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.101914Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue411717- 901591
- 721163
- 741160