Missä

Jossain netissä on lista siitä mitä vakoilu POISTO- OHJELMIA EI pidä käyttää koneessa. Mikähän sen osoite oli? Kiitti.
3256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kun käyttää niitä yleisimpiä eli ne saattaa olla luotettavimpiakin.
Itelläni on Ad-aware, Spybot, Hijack This, swchedder (joku tommonen) ja Spywareblaster. Kaikkia on suositeltu näillä palstoilla enkä muita ohjelmia tiedäkkään.

Äänestä

ASIA ON KUNNOSSA. Halusin vaan varmistaa ettei netistä hakemani softa (anti keylogger) ole siinä listassa. Juu kaikki mainitsemasi jutut on jo koneessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Netissä ? kirjoitti:

Jossain netissä on lista siitä mitä vakoilu POISTO- OHJELMIA EI pidä käyttää koneessa. Mikähän sen osoite oli? Kiitti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu