vahvistimet + subb + muuta

tietääkö kuukaan miten saan vahvistimeni tehot testattua...?!??? Entä mitä mieltä olette tarvisiko 205 pösön takalasia jotenkin liimailla / muuta ennen kesää kun kontissa on 1x15" audio pro, 1x12" acousto pro ja 2x10" RTO:ta????!!??
4512
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hassulta kokoonpanolta... Hih...

Äänestä
  • Todellakin kuulostaa kuin olisit pistämässä kotisubbasia sinne autoosi autostudio/spl vahvarin perään... Joten tuskin sun sitä tarvitsee erikseen ruveta liimailee...

    Äänestä

Kyllä saat liimailla naapurisi autonlasit moisella kokoonpanolla...?
Tulee muuten oikea sointien sekamelska!!
Jos Tuommoisesta patteristosta löytyy yhtään "puhdasta" bassoa niin syön kaks hatullista koiranpaskaa!!!

Laita sinne konttiin 1x12" laatu elementti ja sulla on huomattavasti parempi sointi kuin tolla sekamelskalla!!!

Äänestä
  • puhut täyttä asiaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


m kirjoitti:

tietääkö kuukaan miten saan vahvistimeni tehot testattua...?!??? Entä mitä mieltä olette tarvisiko 205 pösön takalasia jotenkin liimailla / muuta ennen kesää kun kontissa on 1x15" audio pro, 1x12" acousto pro ja 2x10" RTO:ta????!!??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu