Mistä saan sims 4 lehmäkasvin siemenen?
Sims 4 lehmäkasvi
25
13751
Vastaukset
- TheJonsgu
en tiedä, itse etsin samaa tietoa. olisi kiva tietää. kertokaa ihmeessä jos tiedätte jotain.
- hmmmm
Itse sain yhden onkimalla
- Rosmi
Onkimalla ja aarteita etsimällä voipi ainakin saada.
- Adda
Jep, onkimalla, aarteita kaivamalla tai avaruudesta :) käsittääkseni myös "oksastamalla", mutta itselle (vielä) vierasta tuo :D helpoin tapa mielestäni onkia Unholan luolan vesistä. Blogissani myös lisää juttua lehmäkasvista, jos kiinnostaa.
http://addanohjelmointivirhe.blogspot.fi/2015/02/ts4-lehmakasvi.html- Kasvin_löytänyt
Miten tunne unholan luolaan pääsee?
- Adda
Kasvin_löytänyt kirjoitti:
Miten tunne unholan luolaan pääsee?
Linkkaan jälleen yhen postauksen, mutta helpompi näin niin ei tarvitse moneen kertaan kirjoittaa :D Mutta siis ohjeet täällä:
http://addanohjelmointivirhe.blogspot.fi/2015/01/ts4-piilotetut-tontit-unholan-luola.html
- tsadaa--
minä löysin siemen salaisesta puutarhasta onkimalla lammesta< salaiseen puutarhaan pääsee yleiseltä tontilta ison puun kautta. katso puuta muutaman kerrran, kastele 3 kertaa ja juttele, aukeaa kolo ja mene sinne, sieltä pääsee saiseen puutarhaan ja onkimaan kyseistä siementä.
- heluna121
kalastamalla saa lehmä kasvin mut miten sitä kasvatetaan
- Rantamaaria
Miten voi risteyttää kasveja?
- Saricassandra
Ota pistokas- klikkaa toista kasvia- oksasta
Avautuu joko 4 tai 5 tasolla
- bto
mä sain onkimalla mutta en osaa kasvattaa pystyn vaan syömään sitä
- OutoSim
Kiva kun kerroit. (Addan Ohjelmointivirhe [http://addanohjelmointivirhe.blogspot.fi/2015/02/ts4-lehmakasvi.html] ainakin kertoo myös kasvattamisesta ja esimerkiksi Carl's sims4 guide [http://www.carls-sims-4-guide.com/skills/gardening/] kertoo varmaan loput, englanniksi tosin.)
- Anonyymi
Kalastamalla
- Anonyymi
helpoiten saa ottamalla koodipalkin esille (ctrl control c, tulee vasempaan ylänurkkaan), sinne kirjoittamalla testingcheats on (tai testingcheats true jos ei on toimi) paina enter ja sitten kirjoittaa sinne bb. showhiddenobjets ja taas painaa enter, sitten menet rakennustilaan, menet tavaroidenhakupalkille ja kirjoitat sinne DEBUG, painat jotain niistä ja etsit sieltä lehmäkasvin, joillain ei tarvitse kirjoittaa debug tekstiä vaan löytyy nimellä lehmäkasvi :)
- Anonyymi
oops siis ctrl shift c xdd
Mielestäni sinu täytyy kasvattaa simin puutarhataitoa ja jossain vaiheessa pystyt ostamaan lehmäkasvin siemenen mutta en ole ihan varma onko tämä totta mutta olen kuullut näin jostain. Ei ole siis varmaa tietoa.
- Anonyymi
Lehmäkasvin marjan saa onkimalla sieltä aavikolta
- Anonyymi
Miten lehmäkasvia hoidetaan?
- Anonyymi
vastaa
- Anonyymi
kirjoita debuc koodi joka on bb.showhiddenobjects
- Anonyymi
Se tuli kirjoitettua. Mitä sitten pitäisi tehdä?
Saako lehmä kasvin onkimalla 2 kertaa?
- Anonyymi
Miten saa lehmän pois tavaraluotelosta
- Anonyymi
Avaruus
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 13110538
- 525080
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422271Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052088- 281986
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131631Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411442Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291124Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v331061Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54987