Oulun Yökerhot/ baarit

Mikä olisi hyvä ja tasokas yökerho/ baari Oulussa 35-45v ikäisille?


Odotan asiallisia vastauksia Kiitos!
2416115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Wanha Mestari Kaukovainiolla. Menoa ja meininkiä löytyy aamusta myöhään yöhön joka päivä. Muksa henkilökunta ja tupakkapaikalla on sisä tilat.

Äänestä
  • Parempi kun pysyt vain korsussa piilossa. Ei kannata lähteä kaupungille hummaamaan.

    Äänestä

  • Aivan liian kalliit oluet siellä!

    Äänestä

Tähän minäkin kaipailisin vastausta. Keski ikäiset kertokaa, mihin baariin Oulussa kannattaa mennä?
Ei pari kymppisiä pentuja vaan vanhempaa porukkaa!

Äänestä
  • Merikulmaan tietenkin!

    Äänestä

Valitettavasti tällaisia paikkoja ei ole, ainoa jossa EHKÄ voi käväistä on leskinen.

Äänestä

Omasta kokemuksesta mainostaisin Petrellin Saluunaa, joka on tosin yleensä ihan täysi, Leskinen Kirkkokadulla ja Nightclub Tähti. Muutaman paukun liikaa ottaneena saattaisin harkita myös karaoke-paikkoja, mutta ehkä olen sen verran vieraskorea, että en laula. Keskustan muissakin baareissa käy aikuisväestöä, kannattaa varmaan ottaa projekti ja kokeilla ne kaikki, mutta ei yhdellä kertaa. St Mikkelsi siinä Letkun puiston reunalla on myös hyvä. Mitä tarkoittanetkan sanalla "tasokas", en ota siihen kantaa noitten osalta. Tavallisia kansankuppiloita ne on kaikki Oulun pubit.

Jätä nuo "älä mene minnekkään" -kommentit niille kuuluvaan arvoonsa.

Äänestä
  • Ethän sä komppis ookkaan nii paha tyyppi mitä ihmiset susta puhhuu. Nyt tekis mieli tarjota sulle kalja.

    Äänestä

  • Tutti Olut kirjoitti:

    Ethän sä komppis ookkaan nii paha tyyppi mitä ihmiset susta puhhuu. Nyt tekis mieli tarjota sulle kalja.

    Sorry, työpäivä. Ja myös huomenna...

    Ja "ihmiset" on monikkomuoto. Eiköhän kyseessä ole yksi aktiivi...

    Äänestä

ei ole yökerhoa vanhemmille oulussa. tähdenkin ovat nuoret mannekiinit vallaannet :( missään saa olla rauhassa aina vaan täytyy katsella kauniita nuoria ja tuntea itsensä vanhaksi ja rumaksi :(

Äänestä

Ei taida olla varsinaista yökerhoa vanhemmille Oulussa. Itse oon parikymppinen mutta suosittelisin silti 45 Specialia, siellä on vanhempaakin porukkaa eikä niitä ekoja räkäkännejä vetäviä teinejä, hyvä meno ja hyvää musiikkia :)

Äänestä
  • 45 on ihan mukava paikka sekin, musiikkimaku pitää olla sitten jotain muuta kuin tangoa ja tulisuudelmaa. Elikkä monipuolinen. Paristi olen käynyt ja molemmilla kerroilla on ollut ihan hyvä fiilis.... Aloitteleville bändeille suotuisa paikka.

    Äänestä

Uusi Ihku on aika asiallinen paikka, löytyy monennäköistä kansaa. Petrelli toki myös, mutta liikaa "vakiokamaa" ja liian täynnä. Pubeista ehdottomasti Leskinen ja Irkkupubi. 45 vain jos on kavereita mukana.

Äänestä
  • Ihku onkin otettava seuraavalle kierrokselle etapiksi, kiitos vinkistä. Levin ihku on tullutkin melkein kantapaikaksi Levin vierailuilla. Toki kaikissa paikoissa on negatiivisetkin puolensa, ainakin tungos on joskus melkoinen. Sehän osittaa vain sitä, että paikka on muittenkin mieleen.

    Äänestä

Kiitos paljon asiallisista vastauksistanne. Pitää käydä katsastamassa nuita mainitsemianne paikkoja.

Äänestä

Mitä kuuluu Fionalle?

Äänestä
  • Toistuvat esiintymiset protestilistalla antavat aiheen olettaa, että huonossa hapessa on yritys (Night Club Fiona Oy, Oulu).

    Äänestä

  • Haastemies kirjoitti:

    Toistuvat esiintymiset protestilistalla antavat aiheen olettaa, että huonossa hapessa on yritys (Night Club Fiona Oy, Oulu).

    29.12.2014 tilanne verovelkarekisterissä: maksamatonta verovelkaa vähintään 10.000 euroa. On ainakin vielä YTJ:n mukaan toiminnassa.

    Äänestä

Elekää hyvät ihmiset juoko kalijaa. Rahat menee ja pää tulee kipeäksi.

Äänestä

Menee ja tulee, mutta hauskaa on!

Äänestä

Onko se Gloria mistään kotoisin?

Äänestä

Missähän thait päivystää iltaisin/öisin?

Äänestä
  • Kotonaan.

    Äänestä

odottavan aika käy pitkäksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Keski ikäinen kirjoitti:

Mikä olisi hyvä ja tasokas yökerho/ baari Oulussa 35-45v ikäisille?


Odotan asiallisia vastauksia Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu