Mikä olisi hyvä ja tasokas yökerho/ baari Oulussa 35-45v ikäisille?
Odotan asiallisia vastauksia Kiitos!
Odotan asiallisia vastauksia Kiitos!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Wanha Mestari Kaukovainiolla. Menoa ja meininkiä löytyy aamusta myöhään yöhön joka päivä. Muksa henkilökunta ja tupakkapaikalla on sisä tilat.
Parempi kun pysyt vain korsussa piilossa. Ei kannata lähteä kaupungille hummaamaan.
Aivan liian kalliit oluet siellä!
Tähän minäkin kaipailisin vastausta. Keski ikäiset kertokaa, mihin baariin Oulussa kannattaa mennä?
Ei pari kymppisiä pentuja vaan vanhempaa porukkaa!
Merikulmaan tietenkin!
Valitettavasti tällaisia paikkoja ei ole, ainoa jossa EHKÄ voi käväistä on leskinen.
Omasta kokemuksesta mainostaisin Petrellin Saluunaa, joka on tosin yleensä ihan täysi, Leskinen Kirkkokadulla ja Nightclub Tähti. Muutaman paukun liikaa ottaneena saattaisin harkita myös karaoke-paikkoja, mutta ehkä olen sen verran vieraskorea, että en laula. Keskustan muissakin baareissa käy aikuisväestöä, kannattaa varmaan ottaa projekti ja kokeilla ne kaikki, mutta ei yhdellä kertaa. St Mikkelsi siinä Letkun puiston reunalla on myös hyvä. Mitä tarkoittanetkan sanalla "tasokas", en ota siihen kantaa noitten osalta. Tavallisia kansankuppiloita ne on kaikki Oulun pubit.
Jätä nuo "älä mene minnekkään" -kommentit niille kuuluvaan arvoonsa.
Ethän sä komppis ookkaan nii paha tyyppi mitä ihmiset susta puhhuu. Nyt tekis mieli tarjota sulle kalja.
Sorry, työpäivä. Ja myös huomenna...
Ja "ihmiset" on monikkomuoto. Eiköhän kyseessä ole yksi aktiivi...
ei ole yökerhoa vanhemmille oulussa. tähdenkin ovat nuoret mannekiinit vallaannet :( missään saa olla rauhassa aina vaan täytyy katsella kauniita nuoria ja tuntea itsensä vanhaksi ja rumaksi :(
Ei taida olla varsinaista yökerhoa vanhemmille Oulussa. Itse oon parikymppinen mutta suosittelisin silti 45 Specialia, siellä on vanhempaakin porukkaa eikä niitä ekoja räkäkännejä vetäviä teinejä, hyvä meno ja hyvää musiikkia :)
45 on ihan mukava paikka sekin, musiikkimaku pitää olla sitten jotain muuta kuin tangoa ja tulisuudelmaa. Elikkä monipuolinen. Paristi olen käynyt ja molemmilla kerroilla on ollut ihan hyvä fiilis.... Aloitteleville bändeille suotuisa paikka.
Uusi Ihku on aika asiallinen paikka, löytyy monennäköistä kansaa. Petrelli toki myös, mutta liikaa "vakiokamaa" ja liian täynnä. Pubeista ehdottomasti Leskinen ja Irkkupubi. 45 vain jos on kavereita mukana.
Ihku onkin otettava seuraavalle kierrokselle etapiksi, kiitos vinkistä. Levin ihku on tullutkin melkein kantapaikaksi Levin vierailuilla. Toki kaikissa paikoissa on negatiivisetkin puolensa, ainakin tungos on joskus melkoinen. Sehän osittaa vain sitä, että paikka on muittenkin mieleen.
Kiitos paljon asiallisista vastauksistanne. Pitää käydä katsastamassa nuita mainitsemianne paikkoja.
Mitä kuuluu Fionalle?
Toistuvat esiintymiset protestilistalla antavat aiheen olettaa, että huonossa hapessa on yritys (Night Club Fiona Oy, Oulu).
29.12.2014 tilanne verovelkarekisterissä: maksamatonta verovelkaa vähintään 10.000 euroa. On ainakin vielä YTJ:n mukaan toiminnassa.
Elekää hyvät ihmiset juoko kalijaa. Rahat menee ja pää tulee kipeäksi.
Menee ja tulee, mutta hauskaa on!
Onko se Gloria mistään kotoisin?
Missähän thait päivystää iltaisin/öisin?
Kotonaan.
odottavan aika käy pitkäksi.