Itse, kun nautin arjen sosialismista ja demokratiasta, ja asun vuokra-asunnossa työttömänä ja tukia nauttien, niin asia ei henkilökohtaisesti minua kosketa, mutta laittaa kuitenkin miettimään näiden työssä käyvien vasemmistotoverien kovaa kohtaloa.
Maankaatopaikan aukioloaika on joka kuukauden viimeinen torstai klo 8-15.
Jos joku hullu kapitalismin rattaisiin työläiseksi on lähtenyt, niin millään ei ehdi tuomaan puutarhastaan vapaa-ajallallaan keräämiä jätteitään tuohon ajankohtaan. Järkeväähän olisi siis kansalaispalkka ja vapaus kapitalismin työnorjuudesta, niin toverivoimalla saataisiin tuotua vuokra-asuntojemme puutarhajätteet kunnanpäättäjien maankaatopaikalle annetun kellonajan mahdollistamassa ajanjaksossa.
Kansalaispalkalla ihmiset vapautuisivat orjatöistään ja kaikki olisivat onnellisia.
Paturin maankaatopaikka
3
2105
Vastaukset
- Anonyymi
Juuri näin!
Karanojalle pitempi matka ja maksaa min. 10 € - Anonyymi
Huomioippa , että me olemme JANAKKALASSA , ja täällähän pelaa ihan omat säännöt , ei voi olettaa , että huomioitaisiin ne jotka täällä maksavat verot palkoistaan kunhan hyväosaisilla on vain hyvin . Onhan se jo nähty kunnan muissakin päätöksissä . Ajetaan asiat niinkuin hyväveli suhteessa on parasta . Kuinka on vetkuteltu esim. jätteenkuljetuksen päätöksen kanssa . Taitaa olla monella hieman oma lehmä ojassa . Kerroppa mitä olet asioista mieltä ?
- Anonyymi
Lehmä salaojassa? Aika vähän tovereilla on nykyään lehmiä ja ojatkin kulkee jossain salassa. Asiat on siis aika hyvin meillä täällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.713318Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91881Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241269- 1291078
- 1001023
- 60954
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67946Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6905- 84889
- 34820