Munasarjatulehdus

Mistä munasarjatulehdus tulee? Mitkä on oireet(millaista kipua)? Voiko hoitamaton emätintulehdus johtaa munasarjatulehduksen?
11896
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minulla oln ollut joskus nuoruudessa munasarjatntulehdus ja oireita oli mm. alavatsakipu, kuume ja valkovuoto. Siitä mistä se oli tullut en ole varma, mutta varmaankin joku pöpö oli sinne mennyt. Ei muuta kun lääkäriin lääkettä hakemaan, kyllä se sillä ohi menee ja jos jätät hoitamatta voi edessä olla lapsensaanti ongelmia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hmm kirjoitti:

Mistä munasarjatulehdus tulee? Mitkä on oireet(millaista kipua)? Voiko hoitamaton emätintulehdus johtaa munasarjatulehduksen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu