Mikä on paras matkatoimisto?

Syy?

Perusteluja :)

9

1745

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tui tui

      omatoimi

      • bai bai.

        Ehdottomasti omatoimimatka.


    • Matkustajatar

      Finnmatkat ja Tjäreborg. Hyvä valikoima, hyvät hinnat, palvelu toimii, luotettavat.
      Myös heidän allaan olevat lentoyhtiöt ovat paremmat. Lennot, henkilökunta ja lentoateriat.

      • Ei enää finnmatkojen mat

        Oltiin finnmatkojen 2 viikon lomalla 5 tähden hotellissa. Agia apostolissa. Matkaoppaiden palvelu ala-arvoista, jos ei osaa englantia olet pulassa.
        Jos maksaa 5000€ lomasta luulisi saavansa jonkinlaista palvelua suomeksi. En suosittele.
        Kaikilla. Muilla kielillä löytyy palveluita mutta ei suomalaisille.


    • Tietämättömälle

      Et ilmeisesti ole paljon matkustanut kun tuollaista väität.

    • xxyzzz

      Itse oltiin juuri Kreetalla Lomamatkojen kautta. Lentoyhtiö oli Primera Air, jalkatilaa oli aika hyvin moneen muuhun lomalentoon verrattuna. Ruokaa en voi arvostella kun emme niitä ottaneet, lyhyt lento menee hyvin lentokentältä ostetulla kolmioleivälläkin. Ainoa miinuspuoli lennoilla oli lentoemojen kovaan ääneen mainostamat kosmetiikkaostokset, niiden hintoja jaksettiin huutaa mikkiin kovaa ja korkealta. Lentoemot suomalaisia, lentäjät pohjoismaalaisia.

    • Matkustanut joskus

      Matkatoimisto? Täällä on vastattu kysymyksen matkanjärjestäjä.

    • Lepää ja nauti.

      Yömatkatoimisto Kuumatkat Tui Flyn Ab.
      Vietä lomasi öisin. Buffetillallinen.
      Kuu-uinnit, kuumakkara-aamut, kuurantapallo, kuujooga...Night nähtävyydet, yöretket bussilla jossa ei ole ajovaloja...

      Nuku päivällä.

    • Meren aallot

      Mielestäni Apollomatkat ovat ovat paras matkanjärjestäjä. Oppaat ovat mukavia, aikuisia ihmisiä ja oppaita on tavoittanut hyvin. Hyvät retket. Hotellit sitä mitä on luvattu ja enemmänkin. Aikataulut ovat pitäneet. Hyvä ja selkeä nettisivusto. Lennot pääsääntöisesti Finnairilla. Huonona puolena näen, että heillä ei ole tarjota 9-11 päivän lomia! (Kuten esim. Aurinkomatkoilla).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      461
      2805
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      15
      2645
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      269
      1582
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      84
      1184
    5. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      440
      1121
    6. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      63
      1098
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      156
      960
    8. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      928
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      889
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      79
      875
    Aihe