ootte mieltä seurraavasta immeisaivojen tähtihetkiin tuotteesta, että kun "nainen täyttää viisikymmentä sillä ei ou kiinteetä kun kulut ja miehellä jäykkee kun asentteet"? Ovatko toteamukset ikärasismia vai vain ennakkoluuloa?
Mittee
Pirre
11561
0Äänestä
Vastaukset 11
Vanhimmat
Selvää ikärasismia ennakkoluuloahan nuo ovat:)
Mussa ainakin on kaikki vielä kiinteetä...
Miehistä on puhu mittään...vastatkoot itse...
ja omalta kohdalta alkavat jo asenteetkin pikkuhiljaa joustaa.
mutta totuushan toki on, että mies nyt vain sattuu säilymään naista paremmin ja olemaan iskukykyinen pitkään sen jälkeen kun naisesta jo tulee hukkapalojen keräilijä. Onhan toki myös naisia, jotka saattavat säilyä pienellä puuhastelulla kohtuukuntoisina jopa yli nelikymppisiksi.
Hienoa että löytyy vielä tollasia älyllisesti kirkkaita suorittajia, jotka osaa flirttailla ovelasti! Olispa hauska päästä Sun kanssa oikeen kunnon väittelyyn!
...ja hei, tällänen puolivuosisatainen tarvii jo kolme salikäyntiä viikossa jumpat päälle...ei siis mitään puuhastelua enää!
kaikki kesttee! Vai hukkapalloin kerreejiä ja pienellä puuhastelulla nelikyppiseks!! Kuolen nauruun:)))
Heippa, petelius, siehä se sälli oot! Olen ikäni varonut kaikkea, missä tulee hiki, mutta vasta nyt alan huomata pientä uuvahtamista tomumajassani. Olen 49-vuotias ja nainen. En viitsi kirjoittaa, että täytän ensi vuonna 50-vuotta. Se näyttää jotenkin niin... lopulliselta. Jestas, taidan sittenkin olla vanha akka. Semmoinenkin kuullostaa kamalalta, kun sanotaan, että näytät nuorekkaalta. Lue: nuorena olit nätti ja nyt oot tommonen... entinen.
vielä viiskytä? Tuo sinun "Sun" ilmaisusi ei jotenkin täsmää....??
Vastaan, ihmettelen ja totean vähän asian vierestä.
Kuinka paljon onkaan naisilla viidenkympin ikään kulunut rahaa rasvoihin ja voiteisiin, joilla ei kuitenkaan ole mitään vaikutusta.
kehttoo - ethän sie tiijjä miltä myö näytettäs jos ei käytettäs niitä rasvoja.
Niin, kävelisivätkö miehet peikkometsässä, elleivät naiset olisi naimisissa naamioidensa kanssa.
Ei ikärasismia eikä ennakkoluuloja vaan huumorihan se pelaa mitä parhaiten meillä viiskymppisillä.