Olen 14-vuotias tyttö ja en tiedä muodista todellakaan mitään!! Olen aina ollut kiusattu ja vaihdoin juuri paikkakuntaa ja yläastetta kiusaamisen takia. Tykkään söpöistä ja poikamaisista vaatteista (skeittikenkiä, huppareita, rusetteja yms.)
Uudessa koulussa olen huomannut tytöillä saman näköisiä vaatteita ( tennareita, pillifarkkuja yms.) ja olen ajatellut että ne kuuluisivat siihen "muotiin". Olen reisistä pyörehkö joten en voi pitää pillifarkkuja ja jalkani ovat leveät, joten tennarit eivät käy.
En todellakaan halua uudessa koulussa taas silmätikuksi. En uskalla pukeutua tyylini mukaisesti vaan käytän tyttömäisiä vaatteita. Ärsyttää kun en voi olla oma itseni vaan esitän jotain toista. En voi jatkaa näin!! olen ollut koulusta poiskin, koska pelkään toisten katseita.. Kiitos kun luitte ja toivottavasti kommentoitte :)
Miksi muoti on niin hankalaa??!!
Muoditon?
1
77
Vastaukset
- Neuletakissa
Jos haluat pukeutua poikamaisesti, pukeudu. Ala vähitellen muuttamaan tyyliäsi, niin kukaan ei kiinnitä siihen juurikaan huomiota. Alat ensin vaikka käyttämään enemmän jätkien paitoja, sitten pikkuhiljaa siitä eteenpäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää372178Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642022Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031631Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821082Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 73905
- 27899