mua nyt vaivaa ku esim kun on koittanu tamponia laittaa paikoilleen se ei mee aina hyvin sisään kun se törmää johonkin kovaan 'pattiin' tai johonkin. se myös tuntuu ihan sormella. sellanen melkein pari senttiä levee aika kova juttu aika syvällä selän puolisessä seinämässä. en tiiä jos se on ihan normaali..?? nyt must vaan tuntuu ett se on ärtynyt tai jotain kun ala vatsa on tullu kokopäivän vähän kipeämmäksi ja kipu säteilee joka puolelle..jalkoihin, selkään. ja tuntuu että täytyy käydä kokoajan vessassa tyhjentämässä suolta.
oon menossa huomenna lääkäriin kun tänään ei ollu enää aikoja mut haluisin viel ennen sitä kysyy jos joku muu tietää mitä tää on.
eikai tää mikään kasvain voi olla..oon vasta 17v.
outo myhky....vai?
6
802
Vastaukset
- sussu
nyt tää kipu vaihtu lähes kokonaan sellaseen tunteeseen kuin koko haaroväli olis yhtä mustelmaa, ja jomotus tuntuu ihan reisissäkin.
saas nähä mitä täst huomiseen mennes tulee.
nyt kyl on pahemmat kivut jo pois.
mut sitähä ei tiiä ett onks sisäl jotai viel kytemäs...
tosiaan haluisin kuulla jos joku tietäis mitä tää voi olla.
toi 'patti' on luultavasti ollu tuol jo monta kk.
en vaan oo enne ajatellu ett se vois tulla tälläseks.- Anni
Se "patti" on kohdunkaulan napukka! Eikä mikään syöpä tms. Peru lääkäri aika. Ei se kuitenkaan voi sille mitään.
ps. Se sun "patti" eli kohdunkaulan napukka on ollu sulla syntymästä saakka..=)
- Anni
Niin ja toi jomottaminen jalkoihin ja selkään sekä "ripuli"-kohtaukset on ihan normaaleja kuukautisiin liittyviä asioita. On ns. kuukautiskipuja.
- sussu
voisko se kohdunkaulan napukka sit olla tulehtunu tai jotai. kun se on kauheen kipee kun siihen koskee ja tuntuu istumaan mennes ja käveleen lähties siltä kuin olis joku kova palikka sisällä.
en tänää päässy lääkäriin mut oon kuiteki sinne menos koska mul o jo aika kaua ollu kirvelyy pissates ja iho menny tosi huonoon kuntoon alapääs. ja virtsis ja hiiva on jo pois suljettu ett saas nähä. - cucu
sussu kirjoitti:
voisko se kohdunkaulan napukka sit olla tulehtunu tai jotai. kun se on kauheen kipee kun siihen koskee ja tuntuu istumaan mennes ja käveleen lähties siltä kuin olis joku kova palikka sisällä.
en tänää päässy lääkäriin mut oon kuiteki sinne menos koska mul o jo aika kaua ollu kirvelyy pissates ja iho menny tosi huonoon kuntoon alapääs. ja virtsis ja hiiva on jo pois suljettu ett saas nähä.voisko sellanen nupukka sitten jotenki "vahingoittua" yhdynnässä? Tuli kummallinen olo, kun penis tuli oikein syvälle, kipuakin ja nyt on ollu sitten välis vihlontaa ja erilaista mahakipua..
Lisäksi valkovuoto on paakkuista? Ja hiiva on tutkittu tuhat kertaa eikä ole.
Mikä voi aiheuttaa emättimeen tuollaista valkoista, aika vahvaa vuotoa, joka sitten llmenee usein yhdynnässä että jahas, taas jotain ihme vuotoja.. - minä
cucu kirjoitti:
voisko sellanen nupukka sitten jotenki "vahingoittua" yhdynnässä? Tuli kummallinen olo, kun penis tuli oikein syvälle, kipuakin ja nyt on ollu sitten välis vihlontaa ja erilaista mahakipua..
Lisäksi valkovuoto on paakkuista? Ja hiiva on tutkittu tuhat kertaa eikä ole.
Mikä voi aiheuttaa emättimeen tuollaista valkoista, aika vahvaa vuotoa, joka sitten llmenee usein yhdynnässä että jahas, taas jotain ihme vuotoja..ihmettelen, että joku voi netissä laittaa viestiä, ettei sun tarvitse mennä lääkäriin??? Uskomatonta! Eiköhän lääkäri ole ainoa oikea joka voi tehdä diagnoosin!!!!
Kaiken maailman hölmöjä täällä onkin vastailemassa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6467936Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4662220Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2292124- 1441696
Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511229Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251218Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule991103Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65834Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.55751Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7727