Olen 30 ikäinen nainen. Minulla on erittäin paha epäsosiaalisuushäiriö. Saan vaikeita stressioireita, kun on lähdettävä kodin ovesta ulos, vaikkapa vain lähikauppaan. Vuosikaudet olen taistellut oireitani vastaan, mutta nyt on jo myönnettävä, että olen hävinnyt taistelun. Hoidoista huolimatta en ikinä tule parantumaan häiriöstäni. Diagnoosina kompleksinen PTSD (stressihäiriö).
Minun on kouluttauduttava saadakseni työtä. TE-toimiston virkailija sanoi, että koulutus on hankittava, jotta töitä saisi. Mikä ala olisi sellainen, että opiskeluaikana ei tarvitsisi juuri olla ihmisten kanssa tekemisissä (jonkinlainen etäopiskelu??), ei missään nimessä esitelmiä jne., ja jolta voisi saada etätöitä? En pysty lähtemään kodin ulkopuolelle joka päivä töihin.
Miltä alalta etätöitä?
oma koti kullan kall
2
175
Vastaukset
- puhelinmyyjä.
http://www.tyopaikat.com/etätyö - puhelinmyyjä.
- ewqasd
Mutta puhelinmyyjä joutuu koko ajan puhumaan vieraiden ihmisten kanssa ja vieläpä ohjaamaan näitä myönteisen ostopäätöksen tekemiseen. Ne voivat hyökätä kimppuun lankoja pitkin. Tai jos ei ole lankoja, niin ilmaa pitkin.
Parasta on oikein säikyn muuttaa korpeen ja elää metsästyksellä, kalastuksella, muilla luonnonantimilla ja viljelyllä. Ihan yksin. Mutta miten siihen saisi koulutuksen olematta tekemisissä ihmisten kanssa? Tarvitaanko sitä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun503394Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5682142Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si852044Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171970- 201608
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431558- 281406
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901359Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1291353KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar571314