Thaimaassa Naiset Euromiesten kimpussa?

Tervehdys!

Ollaan lähdössä mieheni kanssa ensi kesäkuussa kuukaudeksi kiertämään Kauko-Itää. Yksi kohteistamme on Thaimaa. MInulle on kerrottu "kauhujuttuja" siitä, että Thainaiset flirttailevat ja roikkuvat kadulla kävellessä euromiesten hihoissa (ja yrittävät saada mukaansa) välittämättä siitä että toisessa kainalossa on kyseisen miehen vaimo.. Pitääkö tämä oikeasti paikkansa, vai onko jutut suurenneltuja?
114149
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kyllä thainaiset osaa asiansa paremmin kuin suomitytöt, se miesten iskeminen on heidän työnsä mistä saavat elantonsa perheelle.

Äänestä

Jos pysyy poissa tietyistä turistirysistä, tai oiekastaan turistirysien tietyistä alueista, mies saa olla aivan rauhassa.
Itse olen mies ja käynyt Thaimaassa muutaman kerran ja saanut olla ilman tuonkaltaisen tuttavuuden tekijöitä. Tosin en ole Phuketissa ja Pattayalla käynytkään.

Äänestä

Ei siellä kukaan tule kadulla kävelevän hihaan roikkumaan. Aivan ääliömäinen ajatus! Tavallista thainaista siveämpää, kohteliaampaa ja hyväkäytöksisempää ihmistä saa hakea. Moraali seksuaaliasioissa ja itsekuri on esim. suomalaisnaista 1 000 000 kertaa korkeammalla tasolla.

Äänestä

Nuo kauhujutut on aika urbaanilegendoja... Ei meillä ollut mitään ongelmia paikallisista tytöistä ja oltiin sentään Pattayalla!! Pikemminkin tytöt yritti heittää mua baareihin sisälle luottaen siihen, että poikakaverini seuraa perässä. Kukaan ei yrittänyt poikaystäväni suhteen mitään vaikka välillä liikuttiin villimmilläkin alueilla - päinvastoin - kohtelivat meitä parina ja olivat tosi mukavia.

Äänestä

thainaiset käy kimppuun pariskuntien kadulla kulkiessa,kyllä siellä aivan rauhassa voi avioparit liikkua.Transut kylläkin voivat kadulla tulla keskustelemaan ja yrittävät toimia baarien sisäänohjaajina,mutta aivan kohteliaalla tavalla.

Äänestä

Phuketilla on näitä tyttöbaareja. Tytöt tulevat kyllä mielellään juttelemaan ja houkuttelemaan baariinsa. Mutta ei siellä kukaan ketään väkisin vie! He ovat yleensä ystävällisiä ja olemme usein mieheni kanssa istuskelleet heidän baareissaan. Heillä on mukavia ajanvietepelejä, joita pelataan. Sillä lailla istuu baarissa kauemmin... Ihmisiä "ne tytötkin" siellä on

Äänestä
  • Samoja kokemuksia kuin vaimolla. Eipä ole olleet Phuketissa eikä Pattayallakaan tytöt väkisin miestä viemässä. Mukavia ja fiksukäytöksisiä tyttöjä ovat olleet kun ollaan baariin olusille pistäydytty ja tosi hienotunteisia kun pariskunta on kyseessä.

    Äänestä

Thaimaalaiset oikeat, kunnon naiset ovat upeita, mioraaliltaan ja sivistykseltään ym. Kunnon thaimaalainen kietää kaukaa yleiset naiset sekä miehet.
Minä olen ollurt perheen kanssa monta kertaa Thaimaassa, jopa Pattayalla teini-ikäisten lasten kans.
Yksn varma keino saada matka onnistuun; Jos sul on paikallinen turisti-matkaopas, niin värvää hänet SEKÄ hänen tuttu (oma mies?) kuljettajaksi koko loman ajaksi. Teette ronttikaupan, ajelu tiettyä reittiä pitkin A - B. x päivää . ronttihinta, Tällä saatte parasta paikallista palvelua kohtuuhintaan. Kokeilkaa.
Esim meillä se toimi siten et opas (vaimo) oli mukana koko ajan mies vei haki meitä paikasta toiseen sovitun aikataulun kans. Pirssillä.
Toimi hienosti.

Äänestä
  • Thaimaan lomakohteissa tyttöbaarit ovat keskittyneet tietyille kaduille jotka voi kiertää, jos ne niin kovasti kauhistuttavat. Meitä mieheni kanssa ei kauhistuta ollenkaan. Jos pariskunta menee baarin istumaan niin tytöt eivät taatusti tule miehelle itseään tyrkyttämään. Tytöt ovat usein tulleet juttelemaan kanssamme ja tuoneet myös ajanvietepelejä viihdykkeeksi, jotta viihtyisimme paremmin.

    Äänestä

Ei todellakaan pidä paikkaansa, jutut ovat juttuja. Thaimaalaiset ovat hyvin käyttäytyviä ihmisiä ja millään tyttökadulla kulkeissani kukaan ei ole käyttäytyneet sopimattomasti, tosin minulla on kyllä ollut aina vaimo mukana.
Minulla on kokemusta eri puolilta Thaimaata ja aina olemme käyneet iltaisin siellä vilkkaimmissakin osissa (kun siellä on niin kivaa).

Äänestä

Moi!
Käytiin lomailemassa miehen kanssa Thaimaan "pahamaineisimmassa" kaupungissa nimeltä Pattaya. Sehän on tunnettu huoristaan, mutta yksikään ei mieheni hihassa roikkunut. Kauhujuttuja kuulee aina ja eihän se niille huorille mitään maksa jos yrittävät, mutta ainakin me saatiin olla ihan rauhassa. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tottako? kirjoitti:

Tervehdys!

Ollaan lähdössä mieheni kanssa ensi kesäkuussa kuukaudeksi kiertämään Kauko-Itää. Yksi kohteistamme on Thaimaa. MInulle on kerrottu "kauhujuttuja" siitä, että Thainaiset flirttailevat ja roikkuvat kadulla kävellessä euromiesten hihoissa (ja yrittävät saada mukaansa) välittämättä siitä että toisessa kainalossa on kyseisen miehen vaimo.. Pitääkö tämä oikeasti paikkansa, vai onko jutut suurenneltuja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu